آیا تفکر به آینده، حال شما را خوب می کند؟

آیا تفکر به آینده حال شما را خوب می کند

بسیاری از ما به آینده امیدواریم و بسیاری ناامید و تفکر به آینده حال خیلی ها را خوب می کند و برعکس به خیلی های نگرانی و دلشوره پیشکش می کند . اما چرا ؟

تفکر به آینده می تواند زندگی شما را تغییر دهد

هیچ کس از فردا خود خبر ندارد و کاملا طبیعی است که فکر کردن به یک سال یا پنج سال آینده شما را نگران کند اما اینکه تفکر به آینده باعث بشود حال شما خوب شود یا بد بستگی به خودتان دارد .

بیایید افراد را به دو دسته طبقه بندی کنیم انسان های خوشبین که نیمه پر لیوان را می بینند و انسان های بدبین که نیمه خالی لیوان را می بینند . می دانم برای خیلی ها خوشبینی و بدبینی یک جور شعار است اما واقعیت این است که خوشبینی و بدبینی نگاه شما را به زندگی تغییر می دهد و با این نوع نگاه ، زندگی شما را هم تغییر می کند .

لحظه اکنون را دریاب

امروز همه دنیا در شرایط خوبی قرار ندارد اما به امید خدا سال آینده در چنین روزی می شود مجددا این مطلب را خواند و ببینیم که چقدر اوضاع و شرایط بهتر شده است و این می شود امید داشتن در لحظه حال و همین امید داشتن باعث می شود که حال امروزتان خوب باشد ، پس منطقی است که فعلا لحظه اکنونی که در آن حضور داریم را خوب کنیم تا بعد راه حلی برای آینده ای پیدا کنیم که می تواند باشد یا نباشد .

چگونه با تفکر به آینده حالمان را خوب کنیم ؟

چگونه با تفکر به آینده حالمان را خوب کنیم ؟

باز هم می دانم مطلب تکراری است که بگویم که همه چیز بستگی به نوع نگاه شما دارد ، اما وقتی چیزی واقعیت دارد پس اجازه دهید انقدر تکرار کنم تا هربار تعداد بیشتری این موضوع را بپذیرند تا بتوانند زندگی واقعی تر و بهتری را تجربه کنند .

در حقیقت اکثر نگرانی های ما بخاطر این است که به آینده اینگونه فکر می کنیم که سوالاتی از خود می پرسیم که در آن حرف شرط اگر دارد مانند : اگر اقتصاد ایران بهتر نشود چه می شود ؟ اگر این ویروس کرونا همچنان باقی بماند چه می شود ؟ و هزاران اگر دیگر . این سوالات ما با اگرها مقدمه نگرانی و استرس های ما است و حال امروزمان را خراب می کند.

حال بیاییم نوع سوالاتمان را تغییر دهیم و بجای اگر اقتصاد ایران بهتر نشود بگوییم چگونه می توانم با اقتصادی که امروز و در آینده در ایران وجود دارد موفق باشم و زندگی خوبی داشته باشم ؟ یا بگوییم چگونه می توانم با این ویروس کنار بیایم و زندگی سرشار از سلامتی را داشته باشم . می بینید فقط با تغییر سوالات حال امروز و حتما حال آینده خود را خوب کردیم . خیلی هم سخت نیست امتحان کنید .

مطلب پیشنهادی :

داشتن حس خوب را تمرین کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code