اصالت از کجا می آید ؟ اصیل و ریشه دار باشیم

اصیل و ریشه دار باشیم

واقعا اصالت از کجا می آید ؟ به چه کسی می توانیم بگوییم اصیل و با اصالت ؟ ریشه دار بودن و ریشه داشتن یعنی چی؟ آیا اصالت ژنتیکی است یا بر اثر یادگیری و آموزش بدست می آید ؟ این ها سوالاتی هست که شاید خیلی از ما در زندگی از خودمان یا دیگران پرسیده ایم ؟ اما جواب این سوالات کجاست ؟ با من در این مطلب همراه شوید ، امیدوارم جواب خیلی از این سوال ها را بتوانیم پیدا کنیم .

ریشه دار بودن و اصیل بودن کار مشکلی است ؟

ابتدا بیاییم اصالت را معنی کنیم : اصالت از اصل می آید و بهترین معنی برای اصالت یعنی اصل باشیم و تقلبی نباشیم و به طور کلی یعنی خودمان باشیم ، صادق ، بی شیله پیله ، راستگو ، نجیب ، با شرافت و درست و این ها می شوند معنای واقعی اصالت و کسی اصیل است این خصوصیات را حتما دارد .

بهتر است اصیل بودن و با اصالت بودن را لقب خانواده های اشرافی و پولدار نگذاریم و البته که انسان های پولدار هم می توانند اصیل و با اصالت باشند اما ریشه دار بود و اصیل بودن ربطی به زندگی اشرافی و پول و ثروت ندارد و ارتباط مستقیم با فهم و شعور دارد . شاید تا به امروز بسیاری از ما به این موضوع به این صورت نگاه نکردیم ، اما به همین سادگی است ، با شعور بودن و درک کردن ، صادق بودن ، راه درست و راست را انتخاب کردن یعنی اصیل بودن و با ریشه بودن .

در این پادکست چه می شنویم ؟

در این پادکست با صدای مهران بهروزی یک پیام ساده و ارزشمند را خواهیم شنید که متوجه می شویم که همه انسان ها می توانند اصیل باشند و ارتباطی با ژنتیک ندارد ، فقط لازم است بخواهیم حتی اگر تحت آموزش های غلط قرار گرفته ایم به راحتی می توانیم تغییر کنیم و اصیل باشیم .