قطار زندگی را  از سوخت پر کنید و در مسیر درست قرار بگیرید

در مسیر درست قرار بگیرید

داستان قطار زندگی چیست؟ سوخت قطار زندگی یعنی چی؟ مسیر درست کدام است ؟ عجله نکنید با من در این مطلب همراه شوید تا کامل توضیح بدهم .

در مسیر درست قرار بگیرید

بسیاری از ما هر روز در شبکه های اجتماعی ، سایت ها و کتاب های مختلف جمله های انگیزشی می خوانیم و شاید هر روز ویدیوهای انگیزشی می بینیم یا پادکست های انگیزشی می شنویم اما تا کی؟ چرا از جملات و حرف های انگیزشی و شاید هم تکراری خسته نمی شویم ؟

داستان همین جاست . زندگی مثل یک قطار می ماند که نیاز دائم و همیشگی به سوخت دارد و اگر سوخت آن تمام شود متوقف می شود ، جملات انگیزشی نقش همان سوخت برای قطار زندگی هستند . هر چقدر هم تکراری باشند و اگر روزانه هم تکرار شوند باز لازم و ضروری هستند زیرا بدون سوخت ، قطار زندگی متوقف می شود . اما فقط سوخت کافی نیست مهم این است که این قطار در مسیر درستی قرار گیرد .

استاد جاوید مقدم در یکی از جلسات کلاس های خود اینطور توضیح می دهد : “یک قطار را پر از سوخت کنید و آنرا روبرو دیواری قرار دهید چه اتفاقی می افتد ؟ قطار حرکت می کند و مستقیم به دیوار برخورد می کند و همه چیز نابود می شود اما همین قطار را پر از سوخت کنید و روی ریل قرار دهید چه اتفاقی می افتد ؟ قطار به مسیر خود ادامه می دهد و به مقصد می رسد .”

در مسیر درست زندگی باید حالتان خوب باشد

در مسیر درست زندگی باید حالت خوب باشد

حالا از کجا بفهمید که مسیری که در زندگی انتخاب کرده اید درست است؟ طبیعتا برای حرکت در یک مسیر ابتدا برنامه ریزی می کنید ، اهداف مشخصی دارید و با انگیزه و انرژی حرکت می کنید اما شاید بعد از مدتی سرعتتان کم شود و شاید هم متوقف شوید و این دقیقا همان زمانی است که حالتان در مسیر خوب نیست .

اگر حالتان در مسیر زندگی همیشه خوب باشد هیچ وقت متوقف نمی شوید و اگر حالتان بد باشد لازم است کمی توقف کنید ، کمی استراحت کنید ، مروری کوتاهی به گذشته داشته باشید و بررسی کنید که آیا مسیری که انتخاب کرده اید درست است ؟ شاید نیاز باشد مسیر خود را عوض کنید و اگر درست و اصولی و با دقت مسیر دیگری را انتخاب کنید نه تنها بد نیست بلکه خوب هم است .

بعضی وقت ها لازم است که تغییر مسیر دهید . همیشه مسیر درست زندگی روی یک ریل مستقیم نیست ، بعضی وقت ها لازم است توقف کنید و ایستگاه خود را عوض کنید تا به مقصد برسید و حتی شاید مسیر را به عقب برگردید و از راه دیگری بروید و این می شود همان آزمون و خطا و کسب تجربه .

فقط یادتان باشد مواظب سوخت قطار زندگی خود باشید

اگر سوخت قطار تمام شود قطار متوقف می شود و دیگر حرکت نمی کند .

مطلب پیشنهادی :

شاد بودن یعنی فقط کاری که دوست دارید انجام دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code