شکرگزار خداوند باشیم و نعمت های خدا را بشماریم

شکرگزار خداوند باشیم

همه ما در زندگی سختی ها و مشکلات مختلفی داریم . زندگی همه انسان های جهان پر است از سربالایی و سر پایینی ها ، اما این دلیل نمی شود که شکرگزار خداوند نباشیم . نعمت هایی که خداوند به ما هدیه داده است را بشماریم تا ببینیم که چقدر داشته هایمان بیشتر از آن چیزهایی است که خودمان تعریف می کنیم که نداریم ، البته خیلی از آنها را می توانیم داشته باشیم اما خودمان نمی خواهیم و چون راهی ساده تر از گله و شکایت نیست راه ساده شکایت کردن را انتخاب می کنیم.

شکرگزار خداوند بودن یعنی چی ؟

سپاسگزاری از خداوند بزرگترین و مهم ترین لطفی است که به خودمان می کنیم . صبح که از خواب بلند می شویم بگوییم خدایا شکرت . قبل و بعد از خوردن صبحانه بگوییم خدایا شکرت و همینطور لحظه به لحظه تا انتهای شب بگوییم خدایا شکرت و شکرگزاری یعنی همین ، یعنی هر لحظه حس کنیم و ببینیم همه چیزهای ارزشمندی را که خدا به رایگان در اختیار ما قرار داده است و ما در بسیاری از مواقع بی توجه از کنار تمام آنها به راحتی رد می شویم.

نعمت های خدا حق مسلم ما نیست

به اطراف خود نگاه کنیم و ببینیم که خیلی از انسان ها بسیاری از داشته های ارزشمند ما را ندارند مانند سلامتی و تندرستی ، مانند آزادی ، خانواده و هزاران چیز ارزشمند دیگر و بدون هر کدام از این ها زندگی سخت است اگر امروز همه اینها را داریم و ناشکر هستیم و حتی اگر به هر دلیلی قسمتی از این نعمت ها را هم نداریم باز هم طبیعی است که باید شکرگزار باشیم که چیزهای ارزشمندمان در زندگی کم نیست و نعمت های خداوند بیمشار است .

اصلا قصد ندارم از واقعیت های زندگی فرار کنم و شاید بسیاری از شما می گویید که چرا به انسان هایی که زندگی هایی بهتر از ما دارند و در آرامش و آسایش بیشتری زندگی می کنند نگاه نکنیم و حتما باید انسان هایی را ببینیم که کمبودهایشان بیشتر از ما است ؟ ، اما واقعا اینطور نیست و خودتان می دانید که خوشبختی و بدبختی برای هر کسی تعریف جداگانه ای دارد و رفاه ، آسایش و آرامشی را که از دور می بینیم و خدایی نکرده حسرت آنرا می خوریم برای صاحب آن می تواند بدبختی باشد .

پس می شود نگاهمان را تغییر داد و برای تک تک داشته هایمان و نعمت های ارزشمند خداوند شکرگزار بود و پرقدرت و با انرژی تلاش کرد که روز به روز به زندگی بهتری دست یابیم.

در این پادکست چه می شنویم ؟

در این پادکست با صدای شیرین بهروزی داستان کوتاهی از انسان های مختلفی را خواهیم شنید که هر کدام در شرایط خودشان شکرگزار خداوند هستند و می بینند و قدرشناس تک تک داشته هایشان هستند و می شنویم که فقط یک مرده نمی تواند سپاسگزار پروردگار نباشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code