در تمام لحظات عاشقانه شکرگزار خداوند باشید

در تمام لحظات عاشقانه شکرگزار خداوند باشید

شکرگزاری یعنی چی ؟ چگونه از خدا سپاسگزاری می کنیم؟ در چه مواقعی به یاد خدا می افتیم ؟ چرا اکثر ما انسان ها هر وقت به یاد خدا می افتیم از خدا کمک می خواهیم ؟

یاد سریال هیولا افتادم که مهران مدیری با لب غنچه البته به طنز یاد می داد که بگوییم خدا را شکر ، این واقعیت زندگی خیلی از ما آدم هاست البته منظورم داستان سریال نیست منظورم این است که در بسیاری از موارد ما خدا را شکر می کنیم اما مفهوم آنرا نمی فهمیم و عمیقا آنرا درک نمی کنیم ، خدانکرده وقتی اتفاق تلخی در زندگیمان می افتد یاد خدا می افتیم و وقتی مشکلاتمان حل می شود سر به آسمان می کنیم و می گوییم خدا را شکر.

سپاسگزاری از پروردگار بسیار زیباست اما نه در لحظه هایی خاص و زمان هایی که نیازمند کمک هستیم ، سپاسگزاری از پروردگار در همه لحظات زندگی زیباست و در همان لحظه آرامش بخش است . یاد خدا همیشه و همه جا آرامش دل های ماست و بدون شک در هر لحظه حس دلچسب و حال خوبی دارد . 

اکثر ما چه خواسته و ناخواسته فکر می کنیم خدا نیازمند سپاسگزاری ما است البته از بچگی به ما آموزش داده اند که نماز و عبادتی که انجام می دهیم برای دل خودمان است و خدا به آن احتیاجی ندارد اما باز بی توجه هستیم یا حواسمان نیست یا هر چیز دیگر .

خدا را حس کنیم و شکرگزار خداوند باشیم

راه حل بسیار ساده است ، فقط کافی است که خدا را حس کنیم و واقعا به این درک برسیم که خدا از رگ گردن به ما نزدیک تر است ، به این باور برسیم که خدا چقدر عاشقانه بنده هایش را دوست دارد و این موضوع را عمیقا حس کنیم. رابطه خود را با خدا عمیق و عاشقانه کنیم و در هر لحظه که می توانیم با او درد و دل کنیم و عاشقانه حرفایمان را به او بگوییم .

هر موقع کاری داریم یاد خدا نیفتیم و بگوییم خداجون گره از کار من وا کن ، شکرگزار بودن به معنی توقع داشتن نیست ، قبول که خدا دانا و توانای مطلق است و فقط لازم است که بخواهد تا بیش از آن چیزی که ما توقع و انتظار داریم مشکلات و غصه ها از سر راهمان برداشته شود . اما راهش این است که بدون توقع و بدون چشم داشت بگوییم خدا را شکر.

نظم آفرینش و قوانین پرودگار انقدر درست و حساب شده است که تمام موارد دنیا را به بهترین شکل انجام می دهد و سعی کنیم این را باور کنیم و عاشقانه ایمان بیاوریم و از صمیم قلب بگوییم خدا را شکر .

خدا را شکر به خاطر تمام نعمت هایت و خدا را شکر که این شکرگزاری به من آرامش وصف ناپذیری می دهد و این بهترین چیزی است که من می توانم از شکرگزاری خدا بدست بیاورم .

قدر داشته هایمان را بدانیم ، ایمان داشته باشیم و در هر لحظه عاشقانه شکرگزار پروردگار باشیم .

مطلب پیشنهادی :

ارتباط با خدا و شادی