شاد کردن زندگی مشکل نیست ، راهکار دارد

پنج راه برای شاد کردن زندگی

شاد کردن زندگی کار سخت و پیچیده ای نیست فقط لازم است که به خود و دیگران دروغ نگویید ، سر خود و دیگران کلاه نگذارید ، انسان هایی که احساس می کنند اگر به دیگران دروغ بگویند می توانند راستی و درستی را در زندگی خود به همراه داشته باشند سخت در اشتباه هستند . کسانی که فکر می کنند اگر سر کسی دیگری کلاه بگذارند ، رفاه و آرامش و آسایش را به خانه می برند سخت در اشتباه هستند .

شادی زندگی در نگاه های ما انسان هاست ، شادی زندگی در محبتی است که ما انسان ها به یکدیگر هدیه می دهیم ، شادی زندگی در عشق ورزیدن به هم نوع خود است . همه ما انسان ها چه بخواهیم و چه نخواهیم زنجیروار به هم وابسته هستیم و اگر شما کیلومترها آن طرف تر به یک کودک سیاه پوست عشق بورزید حتما شادی را به خانه خود می آورید و اگر حق همسایه خود را بخورید طبیعتا به خود ظلم کرده اید و زیبایی زندگی را از خود گرفته اید .

 

در این مطلب و پادکست پنج راه برای شاد کردن زندگی را با هم بررسی می کنیم و امیدوارم که همه ما با بکار بستن این موارد بتوانیم هر چه بیشتر در زندگی شاد و خوشحال باشیم .

پنج راه برای شاد کردن زندگی

۱ – اولویت را شاد شدن خودتان قرار دهید 

اگر دوست دارید دیگران را شاد کنید ابتدا باید خود را شاد کنید ، تلاش برای شادکردن دیگرن اگر خودتان این شادی را در زندگی خود ندارید کاری کامل بیهوده و اشتباهی است ، هنگامی که خود در غم و ناراحتی هستید به هیچ وجه نمی توانید دیگران را شاد کنید ، پس اولویت را خودتان قرار دهید و ابتدا خودتان را شاد کنید و سپس به دیگران شادی را هدیه دهید و در حقیقت شما مثل یک لیوان هستید که با شادی پر شده اید اگر این لیوان خالی باشد هنوز نیاز دارد که شادی درون آن بریزید و وقتی که این لیوان از شادی پر شود و لبریز شود دیگر این لیوان گنجایش دیگری برای شادی ندارد و می تواند لیوان های بقیه را هم با شادی پر کند .

۲- خوشحالی و شادی در درون شماست

بارها این موضوع را گفتم اما به دلیل اهمیت بسیار آن باز هم می گویم تا هیچ وقت فراموش نشود ، شادی و خوشحالی در دورن شماست و همه چیز به نگاه شما بستگی دارد ، همه چیز بستگی به شما دارد و در دنیای بیرون قرار نیست هیچ اتفاقی بیفتد و مطمئن باشید روی پیشانی شما هیچ چیز نوشته نشده است ، سرنوشت زندگی شما به طور کامل بستگی به شما دارد و شما هستید که تصمیم می گیرید که زندگی شاد و لذت بخشی را داشته باشید یا دائم در غم و غصه غرق باشید و به زمین و زمان گله و شکایت کنید . احساسات شما و شادی زندگی شما بدون شک به نگاه شما بستگی دارد .

۳ – گذشته را شخم نزنید

 بزرگترین مسائل ما انسان ها این است که بارها و بارها گذشته را شخم می زنیم و خودمان و دیگران سرزنش می کنیم ، بیایید از همین امروز شروع کنیم و گذشته را فراموش کنیم ، گذشته را در همان گذشته رها کنیم و با انرژی برای آینده ای شاد و زیبا تلاش کنیم . اگر فلان خانه را می خریدم الان زندگی اینچنینی داشتم اگر فلان کار ا می کردم الان خوشبخت عالم و آدم بودم و …. ، فراموش کنید و در اگر و اما زندگی نکنید ، گذشته ها تمام شده است و به همان گذشته تعلق دارد و با تکرار گذشته زیبایی حال و آینده خود را خراب نکنید .

۴ –  شکست رمز پیروزی است

شکست لازمه زندگی است و هر چقدر شما بیشتر شکست بخورید و از شکست هایتان یاد بگیرید موفقیت های بیشتری در انتظار شما خواهد بود . اگر در یک پروژه ای شکست خورده اید قرار نیست دنیا به آخر برسد ، قرار نیست همه از شما راضی باشند و طبیعتا شما هم نمی توانید همه را راضی نگه دارید . شما برای مخاطبان خاص خود تلاش می کنید و خدمت ، محصول و تفکرتان را به آنها تقدیم می کنید و اگر توانستید مخاطبان خود را راضی و خشنود نگه دارید مطمئن باشید موفق شده اید و می توانید زندگی شاد و آرامی را تجربه کنید .

۵ – با تغییرات زندگی تغییر کنید

پنج راه برای شاد کردن زندگی

همه ما در دنیایی زندگی می کنیم که هر لحظه در حال تغییر است و بسیاری از این تغییرات تحت کنترل ما نیست و حتما بسیاری این تغییرات هم برای ما دلنشین و زیبا نیست . بیایید یک سری افکار منطقی برای خودتان مشخص کنید و اگر زندگیتان آن طور که شما برنامه ریزی می کنید پیش نرفت پتانسیل آنرا داشته باشید که گزینه دیگری را سریع جایگزین آن کنیم .

مثلا در حال حاضر از نظر اقتصادی کشور ما در وضعیت مطلوبی قرار ندارد اما بهتر است بجای غصه خوردن و توضیح دادن برای یکدیگر که چقدر وضعیت اقتصادی خراب است و خدا به دادمان برسد راه حل جایگزینی پیدا کنیم با خودمان بگوییم اگر این موقعیت مرا خوشحال نمی کند ، لااقل تحملش کنم تا راحت تر سپری شود و یا اگر ترجیح می دادم این اتفاق بیفتد ولی این اتفاق مطابق میل من اتفاق نیفتاد ، دنیا به پایان نرسیده است من تلاش می کنم مسیر زندگیم را به سمت دیگری تغییر دهم تا همچنان شاد و خوشحال زندگی را ادامه دهم .  

مطلب پیشنهادی

راهکارهای رسیدن به زندگی شادتر