راهکارهای عملی درک عظمت خود و رسیدن به شادی

 راهکارهای عملی درک عظمت خود و رسیدن به شادی

انسان ها از خودشناسی به خداشناسی می رسند و این بهترین راه برای رسیدن به شادی است . در این پادکست و این مطلب ، ۸ راهکار عملی برای درک عظمت خود را بررسی می کنیم تا همچنان زندگی سرشار از شادی و خوشحالی داشته باشیم

راه های رسیدن به شادی

در موارد زیر با درک عظمت خود به شادی می رسیم فقط همانطور در عنوان این مطلب هم مشخص است این راهکارها کاملا عملی است و باید در زندگی بکار ببرید و صرفا فقط با بیان آنها و تکرار کردنشان اتفاقی نخواهد افتاد .

۱ – خود را تایید کنید و قدردان خود باشید .

در اکثر مواقع تشویق بسیار موثرتر از تنبیه است و اگر این تشویق برای خودتان باشد حتی در همان لحظه تایید و قدردانی از خود احساس خوشحالی خواهید کرد و حتما تاثیرات آن در زندگیتان باقی خواهد ماند .

۲ – ریسک پذیر باشید و خطر کنید

احتیاط شرط عقل است ولی اگر قصدتان از زندگی این است که برای حفظ امنیت خود خطر نکنید شما به مرور زمان به پوچی خواهید رسید و زندگیتان خسته کننده و یکنواخت خواهد شد . پس بهتر است که در زندگیتان با احتیاط و عاقلانه خطر کنید و ریسک پذیر باشید ، تغییر کنید و تازه شوید حتی اگر شکست خوردید از شکست خود پله ای بسازید برای پیروزی های آینده  و این رمز شادی و خوشحالی شماست .

۳ – از خودتان عذرخواهی نکنید

این کار حس خوبی ندارد و شما را غمگین می کند . سرزنش کردن خود و عذرخواهی از خود روز شما را خراب خواهد کرد اگر شکست خورده اید از شکستتان یاد بگیرید و خوشحال ادامه دهید و سعی کنید اشتباهات گذشته را تکرار نکنید و با عذرخواهی کردن از خود حس و انرژی منفی را به زندگیتان وارد نکنید .

۴ – شکست هایتان را بیشتر از موفقیت هایتان بزرگ بدارید

موفقیت چیز لذت بخشی است و حس بسیار خوب و دلنشینی دارد ولی در بسیار از مواقع شکست ها هستند که موفقیت ها بزرگ را برای شما به ارمغان می آورند . شکست های خود را ببینید به آنها ارزش بگذارید و از آنها بسیار بیاموزید و مطمئن باشید با هر شکست شما یک قدم به موفقیت نزدیک تر می شوید

۵ – به نقاط قوت خود تمرکز کنید

حتما متوجه شده اید که بسیاری از کارها را بهتر از کارهای دیگر انجام می دهید و یا حتی علاقه شما در بسیار کارها خیلی زیاد است که باعث می شود کیفیت آن کار بسیار بالا باشد ، در حقیقت شما با تحلیل بازخوردهای کارهای خود به نقاط قوتتان دست می یابید .

 قبل از انجام هر کاری انتظارات خود را مشخص کنید و بعد از مدتی بازخوردهای آن کار بررسی کنید که مطابق انتظاراتتان بوده است یا خیر، تحلیل این موارد برای تشخیص نقاط قوتتان به شما کمک می کند و بعد می توانید تمرکز بیشتری روی نقاط قوت خود بگذارید .

۶ – خیلی با خود جدی نباشید

واقعا زندگی انقدر هم که بعضی از ما فکر می کنیم سخت نیست ، زندگی ما شبیه یک بازی است که می تواند لحظاتی برنده این بازی باشیم و لحظاتی بازنده بازی . جدی گرفتن این بازی فقط باعث می شود لبخند را از روی چهره زیبای شما پاک کند که این اصلا جذاب نیست و حتما چهره های شما با لبخند بسیار زیباتر است . خیلی با خود جدی نباشید و شاد و پرانرژی فقط تلاش کنید .

۷ – با انسان های مهربان و حامی همنشینی کنید

دقت کنید که چه کسی همنشین و هم صحبت شماست . با چه کسی رفاقت می کنید ، با چه کسی رفت و آمد می کنید و از چه کسی می آموزید . شخصیت و اخلاق هر فردی که با او همنشین هستید در کوتاه مدت و بلند مدت روی شما تاثیرمی گذارد . بسیار دقت کنید که همنشینی مهربان ، حمایت کننده و استثنایی را برای خود انتخاب کنید تا همانند او زندگی جذاب و شادی را تجربه کنید .

۸ – سپاسگزار باشیم 

و در آخر در هر لحظه از زندگی سپاسگزار باشید که سپاسگزاری بزرگترین و مهمترین راهکارهای عملی درک عظمت خود و رسیدن به شادی است

مطلب پیشنهادی :

عوامل موثر در مثبت نگری و شادی چیست ؟