شاد بودن یعنی فقط کاری که دوست دارید انجام دهید

شاد بودن یعنی ...

شاد بودن یعنی دوست داشتن ، دوست داشتن کاری که مشغول آن هستید . زمان هیچ وقت متوقف نمی شود و شما چه بخواهید و چه نخواهید زمان می گذرد مهم این است که شما از زمانی که خداوند در اختیار شما قرار داده است چگونه استفاده کنید .

گاهی احساس می کنید زمان چه زود می گذرد و گاهی احساس می کنید زمان خیلی کند می گذرد ، مگر می شود ؟ چطور زمان تغییر می کند که گاهی آهسته و گاهی سریعتر حرکت می کند؟

راز سرعت زمان چیست ؟

 راز سرعت زمان در دستان شماست . اگر به کارتان عشق بورزید و در زندگی کارهایی را انجام دهید که دوست دارید و لذت ببرید زمان سریع می گذرد و اگر برعکس وقت خود را بیهوده هدر دهید و کارهای مفیدی در زندگی انجام ندهید و کارهای انجام دهید که علاقه ای به آن ندارید گویی زمان آهسته حرکت می کند و زندگی برای شما خسته کننده می شود .

هر کاری دوست دارید انجام دهید ؟

کارهایی را انجام دهید که دوست دارید ، کارهایی که از ته دل و با تمام وجود از آن لذت می برید و هنگام انجام آن در آن غرق می شوید و احساس آرامش دارید .

به خودتان دروغ نگویید و سرخودتان کلاه نگذارید ، به هیچ عنوان نمی توانید از کارهای مخرب لذت ببرید ، اگر سر هم نوع خود را به هر نحوی کلاه می گذارید و پول زیادی را بدست می آورید شما غرق در آلودگی شده اید ، زندگی خود را نابود کرده اید و این پول برای شما لذت بخش نیست . کمی با خود خلوت کنید و باز هم می گویم به خودتان دروغ نگویید ، هر کاری که باعث آسیب رساندن به هر نحوی به دیگران شود به هیچ عنوان نمی تواند لذت بخش باشد ، شما این کار را دوست ندارید و با خود صادق نیستید. نیازی نیست به دیگران جواب دهید و دیگران را توجیه کنید ، این زندگی شماست و به کسی ربطی ندارد و مسئول آرامش و آسایش و خوبی و بد زندگی خودتان فقط خود شما هستید نه هیچ شخص دیگری.

در جریان باشید تا هر لحظه شاد بودن را تجربه کنید

در جریان بودن یعنی با تمام وجود غرق در کاری باشید و از آن کار لذت ببرید و چنان انجام آن کار برایتان لذت بخش باشد که گذر زمان را احساس نکنید اما اگر می خواهید در جریان باشید باید شرایط و عوامل زیر مهیا باشند :

۱ – کارها باید هم چالش انگیز باشند و هم کارهایی باشند که توانایی انجام آنها را داشته باشید .

۲ – روی کارها باید دقیق و متمرکز باشید

۳ – اهدافتان دقیقا باید مشخص باشد و دقیق مشخص کنید که در کوتاه مدت و بلند مدت به چه چیزهایی می خواهید برسید .

۴ – بر روی کارتان کاملا مسلط باشید

۵ – عمیقا در کار غرق شوید

رعایت شرایط و عوامل بالا باعث می شود که به راحتی در جریان قرار گیرید و همیشه شاد باشید و شاد بودن را تجربه کنید .

در این پادکست با شیرین بهروزی همراه شوید تا غرق در کارتان شوید و در جریان قرار گیرید و زندگی شاد و لذت بخشی را داشته باشید .

مطلب پیشنهادی :

از شادی های کوچک زندگی لذت ببر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code