راهکارهایی برای داشتن یک کار لذت بخش

راهکارهایی برای داشتن یک کار لذت بخش

کاری که دوست دارید را انجام دهید . کار لذت بخش اصلا پیچیده و مشکل نیست بلکه راهکارهایی دارد که در این مطلب به چند مورد آن اشاره می کنم. همه می توانند کار کنند اما مهم این است که از کاری که می کنید لذت ببرید . چقدر از کاری که انجام می دهید لذت می برید ؟ ادیسون در روز ۱۸ ساعت کار می کرد اما وقتی از او پرسیدند که چرا انقدر کار می کنی پاسخ داد که من کاری نمی کنم و تمامش خوشگذرانی و لذت است و نتیجه سال ها تلاش و لذت بردن ادیسون از زندگی چیزی است که دنیا امروز می بیند .

آیا مسئله مالی در داشتن یک کار لذت بخش مهم است ؟

حتما مسئله مالی در کار بسیار مهم است اما بسیاری از افراد مسئله مالی کار کردن را بهانه می کنند و شاید بعضی ها می گویند که در این وضع اقتصادی کار کجا بوده و اولین کاری که پیدا کنند را دو دستی می چسبند و خوشحال هستند که کار دارند. اما بزرگترین ایراد انسان ها این است که برای کسب درآمد کار می کنند . کاملا موافقم و می پذیرم که مسئله مالی و پول در زندگی بسیار اهمیت دارد و انسان هایی که پول کافی در زندگی ندارند حتما زندگیشان با مشکل روبرو می شود .

به نظر شما کاری که در آن علاقه ای نباشد و فقط برای کسب درآمد انجام شود تا کی می تواند ادامه دار باشد ؟ چقدر هر روز می توانید به خودتان سختی دهید و کاری که دوست ندارید را انجام دهید ؟ دیر یا زود مجبور به ترک کاری خواهید شد که علاقه ای به آن ندارید و آن کار برای شما یک کار لذت بخش نیست و اگر هم چنین اتفاقی هم رخ ندهد و شما به عنوان یک کار رسمی توانستید ۳۰ سال دوام بیاورید تا بازنشسته شوید مطمئن باشید خیلی از آن درآمد بازنشستگی شما خرج دوا و دکتر می شود و همچنان از زندگی خود راضی نیستید ، پس تا دیر نشده است تصمیم جدی بگیرید تا زمان بازنشستگی خود را صرف گله و شکایت نکنید. در حقیقت یاد بگیرید که در مسیر زندگی ، زندگی کنید نه فقط کار کنید .

کار لذت بخش پیدا شد ، الان همه چیز خوب است ؟

کار لذت بخش پیدا شد

حال فرض را بر روی این می گذاریم که کار مورد علاقه خود را پیدا کرده اید و در همان مسیر مشغول به کار هستید و از کار لذت می برید . آیا هیچ وقت از این کار خسته نمی شوید ؟ آیا نیاز به استراحت ندارید ؟ آیا در این کار نگرانی و اضطراب وجود ندارد ؟ جواب این سوالات طبیعتا بله است . همه ما در زندگی خسته می شویم ، نیاز به استراحت داریم و نگرانی ها و اضطراب در هر شرایطی وجود دارد اما راه حل چیست ؟

قبل از اینکه خسته شوید استراحت کنید .

یک راهکار دیگر هم برای داشتن کار لذت بخش وجود دارد و آن هم به همین سادگی است : قبل از اینکه خسته شوید استراحت کنید .

 برای کار خود برنامه ریزی داشته باشید و منظم کار کنید اما نگذارید خسته شوید بعد استراحت کنید . اگر جسم و ذهن شما خسته شود شما انرژی لازم برای کارکردن را ندارید و راندمان کاری شما پایین می آید . مهم کیفیت کار است و زمان کار کردن تاثیری در کیفیت کار نمی گذارد پس تا جایی که می توانید تلاش کنید و مفید کار کنید حتی اگر باعث شود زمان کاری روزانه خود را کاهش دهید .

کار لذت بخش چیست ؟ من یک کارمند هستم!!

من یک کارمند هستم

جواب این سوال را بسیاری از شما می دانید . قرار نیست نگاهتان را نسبت به کارمند بودن تغییر دهید . بسیاری از کارمندهای عزیز سرزمینمان از کار خود لذت می برند و شغلشان را دوست دارند و وضعیت مالی خوبی هم دارند و تصور کنید اگر کارمند و کارگر در کشوری وجود نداشت و همه شرکت یا مغازه شخصی خود را داشتند و خودشان یا نهایتا با چند شریک برای خودشان کار می کردند چه اتفاقی می افتاد ؟ وحشتناک است تصور کردن کشوری بدون کارمند و کارگر. هندوانه زیر بغل کسی نمی گذارم و چیزی به غیر از واقعیت نمی گویم. 

سخن پایانی

حرف آخر من این است اگر قصد دارید از زندگی و کاری که انجام می دهید لذت ببرید و در حال حاضر هر سمتی که دارید ، کارمند ، کارفرما یا هر شغل ارزشمند دیگری که دارید اگر از کار خود لذت نمی برید برای اینکه از این به بعد زندگی شیرین و لذت بخشی را تجربه کنید بهترین راهکار این است که به هر قیمتی تغییر کنید و شغل خود را عوض کنید و به دنبال کاری باشید که در آن لذت می برید .

مطلب پیشنهادی :

 راهکارهای عملی درک عظمت خود و رسیدن به شادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code