آرامش درونی یعنی آرامش بیرون و آرامش زندگی

آرامش درونی یعنی آرامش بیرون و آرامش زندگی

آرامش هم مثل شادی چیزی نیست که به دنبالش بدویم تا آن را به دست بیاوریم. ما باید به آرامش درونی برسیم تا بتوانیم محیط بیرون را سرشار از آرامش ببینیم. باید از این آرامش لبریز شویم تا بتوانیم آن را به دیگران هدیه دهیم.

تمارین آرامش درونی

بیاییم با خودمان تمرین کنیم. هر روز ساعاتی را با خودمان تنها باشیم حالا یا می توانیم در یک مکان ساکت با خودمان خلوت کنیم یا در یک جای خلوت پیاده روی کنیم. با خودمان حرف بزنیم ایرادی ندارد. به خودمان یادآوری کنیم که همه چیز درون ما است. بارها به خودمان بگوییم تا ضمیر ناخودآگاه ما راحت تر بپذیرد که دنیا بیرون را در صورتی زیبا و شاد و آرام می بینیم که درونمان پر از آرامش و شادی باشد.

باور کنیم که هجوم افکار منفی به ذهن ما کاملا طبیعی است و برای همه انسان ها این موضوع وجود دارد، پس جای نگرانی نیست. می توانیم با مدیتیشن های روزانه فقط نظاره گر این افکار منفی باشیم و بگذاریم که بیایند و بروند و هر بار این حقیقت را با خودمان تکرار کنیم که این ها فقط یکسری افکار هستند. این افکار منفی به سمت من می آیند اما من صاحب آن ها نیستم و متعلق به من نیست و بعد می توانیم به خودمان قدرت و باور بدهیم که من افکار مثبت را دوست دارم و برای ساختن افکار مثبت تلاش می کنم.

منطقی باشیم و بارها به خودمان یادآوری کنیم

منطقی باشیم، با استرس و اضطراب نمی توانیم درست تصمیم بگیریم، نمی توانیم درست ارتباط برقرار کنیم و نمی توانیم درست زندگی کنیم پس لازم است قبل از هر چیز به آرامش برسیم.

بدون شک برای هر مسئله ای در زندگی راه حلی وجود دارد و با یک ذهن آرام می توانیم درست فکر کنیم و راه حل مناسبی پیدا کنیم.

انسان با ذهن آرام قضاوت نمی کند، یا درست تصمیم می گیرد یا پیشنهاد مناسبی ارائه می دهد.

ذهنی که آرام نیست عجول است و این افکار آشفته به سرعت به گفتار تبدیل می شوند و در اکثر مواقع حرف هایی هستند نسنجیده و حساب نشده. با تمرین کردن برای داشتن یک ذهن آرام حتی در شرایطی که نیاز به سرعت عمل داریم تصمیم درست و مناسبی می گیریم.

آرامش درونی و انرژی مثبت هر دو با هم هستند

 هر چه آرامش درونم را بیشتر حفظ کنم، انرژی مثبت بیشتری در زندگی خواهم داشت و هر چه به مثبت بودن درونم قدرت ببخشم می توانم راحت تر بر ضعف های درونم غلبه کنم و این می شود رضایت. رضایت از خودم و زندگی. اکنون معنای شادی و آرامش را می فهمم. نیرویی در درونم است که کاملا حس می کنم و این شادی و آرامش عمیق قابل توصیف نیست و اگر چه سخت به دست می آید اما ارزش دارد که برایش تلاش کنیم تا همیشه از آن لبریز باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code