شکرگزاری باعث پیشرفت ما می شود

شکرگزاری باعث پیشرفت ما می شود

آیا شکرگزاری با وجود این همه گرانی، بیکاری، بیماری، بی نظمی، بی مسئولیتی و هزاران مورد ناخوشایند دیگر  کار سختی است؟ این حجم از ناسازگاری روزگار هر لحظه می تواند حال آدم را خراب کند، شکرگزار چه چیزی باشیم؟ همه این موارد قبول اما در بین همه این ها حتما یک مورد مطلوب و دوست داشتی وجود دارد که از آن لذت می بریم پس پسندیده آن است که در کنار این همه غر و لند برای همان یک مورد هم شکرگزار باشیم و اگر دقت کنیم می بینیم که ده ها و حتی صدها چیز دیگر هم در کنار آن یک مورد هست که باز می توانیم شکرگزار آن ها باشیم.

زندگی با جمله های انگیزشی و شعار دادن اگر شیرین هم بشود برای ساعاتی کوتاه یا نهایتا چند روزی شیرینی خود را حفظ می کند و باز همه چیز بر می گردد به حالت عادی و یکنواخت و شاید کسل کننده قبل و راه حل این است که در دل این زندگی جستجو کنیم و داشته های پنهان خود را پیدا کنیم. تمام چیزهایی که می توانیم شکرگزارشان باشیم. تمام چیزهایی که به ما شادی عمیق هدیه می دهند و سعی کنیم با تمام وجود این شادی ها را در زندگی گسترش دهیم و برجسته کنیم.

قدردانی و شکرگزاری از پروردگار فقط حال خودمان را خوب می کند وگرنه سال ها است که این درس را یاد گرفته ایم که خداوند نیاز به تشکر و شکرگزاری از ما انسان ها ندارد.

شکرگزاری چگونه باعث پیشرفت ما می شود؟

وقتی با چالش و مسئله ای رو به رو می شویم تمام تمرکزمان درگیر آن می شود یعنی درگیر چیزی که نداریم یا قرار است از دست بدهیم و اکثر ما انسان ها خیلی کم به این موضوع فکر می کنیم که با مواجهه با هر چالشی چه چیزها، توانمندی ها و فرصت های زیادی را داریم که اگر آن ها را لیست کنیم و شکرگزار تک تک آن ها باشیم خیلی راحت متوجه می شویم که نه تنها آن چالش باعث نگرانی، استرس و ناراحتی در زندگی ما نمی شود بلکه مسئله ای است که با دست و پنجه نرم کردن با آن حتما چیزهای بسیاری یاد خواهیم گرفت که این هم باز جای شکرگزاری  و خوشحالی دارد. پس اگر بخواهیم واقع بینانه نگاه کنیم و خودمان را گول نزنیم متوجه می شویم که در هر شرایطی داشته های ارزشمندی داریم که اگر هر لحظه هم شکرگزار پروردگار باشیم باز هم کم است و کم است بخاطر اینکه خالق این جهان ما انسان ها را برای این آفریده که از هر لحظه زندگی لذت ببریم. یادمان باشد شکرگزاری خداوند را خشنود می کند بخاطر اینکه عاشقان بنده هایش را دوست دارد و می داند که با هر بار شکرگزاری شادی عمیقی وجود ما را فرا خواهد گرفت.

2 دیدگاه برای “شکرگزاری باعث پیشرفت ما می شود

 1. Mohsen گفته:

  درود بر همگان
  حتما سپاسگزاری موجب پیشرفت خواهد شد و همه را خوشحال خواهد کرد، اعتقاد من این است که شکرگزاری صرفا مخصوص خداوند نیست هر کس هر چیزی میافریند خالق آن است ، نانوا نان میپزد پس خالق نان است و اسیابان گندم را آرد میکند و کشاورز گندم را به وجود می آورد و همین طور پروسه حمل و نقل در بین این چرخه تمامی اینها لایق سپاسگزاری هستند، حتما امتحان کنید با یک سپاس زبانی یک تشکر کوچک از یک چرخه معمولی و عادی که بی توجه از کنار آن هر روز عبور می‌کنیم و هر روز با آن سرو کار داریم ببینید چه تغییری در زندگی بوجود میاید، سپاسگزاری به انسان نشاط و شادی می‌دهد آری خداوند نیازی به تشکر ندارد اما « میستاییم آسمان را میستاییم این زمین را ، میستاییم روان جانوران سودمند را ، میستاییم روان گیاهان را ، میستاییم روان مردان پیرو راستی را ، میستاییم روان زنان پیرو راستی را » و این ستایش ها و سپاسگزاریهاست که باعث پیشرفت انسان می‌شود و «معجزه سپاس» بعد از آن شکل می‌گیرد («مَن لَم یَشکُرِالمَخلوقَ، لَم یَشکُرِ الخالقَ»
  «کسی که شکرگزار مخلوق نباشد، شکرگزار خالق نیز نیست») و حتما از وقتی متولد شدیم این جمله را مادرانمان مثل لالایی در گوشمان خوانده اند و بارها شنیده ایم «شکر نعمت نعمتت افزون کند» در مورد شکر گذاری و قدرتش گفته اند و شنیده ایم بارها و بارها اما ذکر این نکته ضروری است که تا دیر نشده باید از یکسری آدم‌ها تشکر کرد همین لحظه بهترین موقعیت است آنان که دم مسیحایی دارند آنان که بی وقفه و بی امان عشق میورزند مهربانند بدون چشم داشت و از صفات خداوند بخشندگی را به غایت در وجود خود دارند از تمام کسانی که این صفت را دارند و در زندگی هر کسی ممکن است باشند سپاسگزاری میکنم و همچنین از شما نویسنده عزیز و ارجمند که عاشقانه مینویسید با آن درک بالا صمیمانه سپاسگزاری میکنم و همچنین علت تمام این ارتباطات گروه پر تلاش شادی افزا که لایق بهترین سپاسگزاریها هستند
  تندرست و شاد در پناه یزدان پاک باشید

  • شادی افزا گفته:

   درود بر شما
   “کسی که شکرگزار مخلوق نباشد، شکرگزار خالق نیز نیست” چقدر این جمله زیباست. امیدوارم دنیا پر شود از انسان هایی که عمیقا این جمله را درک می کنند و به آن عمل می کنند و چقدر زیباست دنیایی که فرشتگانی چون شما بر روی زمین دارد که اینچنین می اندیشند و عمل می کنند.
   سپاسگزارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code