خوشبختی و شادی ، راضی نگه داشتن همه نیست

خوشبختی و شادی راضی نگه داشتنه همه نیست

خوشبختی و شادی یک انتخاب است ، اگر می خواهید شاد و خوشبخت باشید باید یاد بگیرید که همه را نمی توانید راضی نگه دارید ، یعنی دلیلی ندارد که همه از شما راضی باشند و هر چقدر هم تلاش کنید فقط می توانید تعدادی محدودی از انسان ها را راضی کنید.

 افرادی را می توانید راضی نگه دارید که خصوصیات اخلاقیشان ، باورهایشان ، انتخاب هایشان ، طرز فکرشان و نگاهشان شبیه شما باشد یعنی آنها با شما هم سلیقه هستند .

خوشبختی یعنی مانند هیچ کس نباش

شما یک انسان هستید ، یک انسان کامل و بالغ ، انسانی که مثل هیچ کس نیست و فقط مثل خودش است ، با تمام خصوصیات اخلاقی که دارید ، رفتار و گفتاری که دارید فقط مثل خودتان هستید . چرا باید خود را با کسی مقایسه کنید یا بخواهید شبیه شخص دیگری باشید . شما مانند هیچ کس نیستید ، مانند خودتان هستید ، خود خودتان .

برای خودتان زندگی کنید

شادی در زندگی قوانین دارد ، فرمول های بسیار ساده ای دارد که با رعایت کردن آنها همیشه می توانید شاد باشید و یکی از قوانین مهم شادی در زندگی این است که برای خودمان زندگی کنیم . زندگی کنیم آن طور که خودمان دوست داریم و نگران این نباشیم که مردم درباره ما چه می گویند ، شما برای مردم زندگی نمی کنید ، حواستان را به زندگی خودتان بدهید و از زندگی خود لذت ببرید . شاد باشید که شادی حق شماست .

یعنی خوشبختی و شادی به هر قیمتی ؟

اگر می گویم آن طور که دوست دارید زندگی کنید و لذت ببرید ، خیلی ها تصور می کنند که از راه های نادرست هم می توان زندگی کرد و شاید کسی دوست داشته باشد  و انتخاب کند که از راه نادرست زندگی خود را بگذراند اما آواز دهل شنیدن از دور خوش است ، مطمئن باشید انسان هایی که به اصطلاح خود را زرنگ می دانند و برای اینکه آرامش و آسایش و شادی و خوشبختی را به زندگی خود بیاورند دست به هر کار نادرستی می زنند آنان فقط عمر ارزشمند خود را به هدر می دهند و هیچ وقت خوشبختی و شادی را در زندگی تجربه نخواهند کرد .

کمی با خودتان خلوت کنید و کمی فکر کنید چطور می شود سر کسی کلاه گذاشت ، دزدی کرد و … اما زیبا زندگی کرد حتی فکر کردن به این کارها هم حال آدم را بد می کند چه برسد به اینکه بخواهیم انجامش دهیم و آنان که این گونه زندگی می کنند متاسفانه نمی دانند که دارند لحظه های زیبای زندگی خود را از دست می دهند ، آنان طعم شیرین خوشبختی و شادی را تا به امروز نچشیده اند وگرنه هیچ انسان عاقلی اگر بداند که با انجام این موارد خوشبختی را از خود می گیرد چه دلیلی دارد که این گونه زندگی کند .

مطلب پیشنهادی :

عاشق زندگی باش ، عاشق خودت باش