دنیا در نگاه ما زیباست

دنیا در نگاه ما زیباست

این قصه یک قصه قدیمی و تکراری است اما واقعیت دارد همه چیز در نگاه ما خلاصه می شود . هنوز هم خودم نمی دانم چند نفر در این دنیا به این موضوع اعتقاد دارند و پذیرفته اند که ذهن و نوع نگاه است که زندگی را می سازد. شما چطور ، چقدر فکر می کنید زندگی در نگاه شما خلاصه می شود ؟

این پادکست معنی واقعی همین جمله است ” دنیا در نگاه ما زیباست “

این پادکست با صدای مهران بهروزی قصه مرد ثروتمندی است که پسر خود را به یک روستا می برد تا به پسرش نشان دهد که مردمان آن روستا چقدر فقیرانه زندگی می کنند . اما نگاه پسر با نگاه پدر کاملا متفاوت بود .

از نگاه پسر مردمان روستا بسیار ثروتمند بودند و وقتی پسر شروع به صحبت می کند نگاه پدر را هم تغییر می کند .

این چه نگاه کردن است ؟

البته این نگاه کردن با نگاه کردن شعر استاد شهریار ” ای به فدای چشم تو این چه نگاه کردن است ” تفاوت دارد اما واقعا نوع نگاه است که می تواند حتی در شعرها هم انقدر تاثیرگذار باشد . چگونه نگاه کردن و به چه چیز نگاه کردن باعث می شود زندگی شما زشت یا زیبا شود و حتی نوع نگاه ما بر روی آرامش زندگی ما بسیار تاثیرگذار خواهد بود .

شاید بگوید پس رفاه و آسایش چه نقشی در زندگی انسان ها دارد؟ و آیا ارزش دارایی های انسان با نگاه کردن تغییر می کند ؟ اگر شعاری جواب ندهیم ، می توانیم بگوییم که حداقل تا ۸۰ درصد نوع نگاه در آسایش و رفاه ما انسان هم تاثیرگذار است .

مهم این است که در زندگی با چه چیزی شادیم و آرامش داریم و همه ما آسایش را در زندگی می خواهیم که به آرامش برسیم و اگر رفاه در زندگی نتیجه اش شادی و رضایت و آرامش نباشد چه ارزشی دارد ؟

حتما باید جور دیگر دید تا بشود با نوع نگاه حتی آسایش را در زندگی ساخت . کمی بیندیشیم و زندگی را سخت نگیریم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code