لذت های زندگی می تواند متفاوت تر باشد 

لذت های زندگی

بیاییم کمی فراتر به مقوله لذت نگاه کنیم و لذت های ارزشمند زندگی را چیزی بیشتر از سرگرمی و بازی های روزانه ، تماشای تلویزیون ، شام خوردن در یک رستوران ببینیم . آیا نگاه متفاوت ما به لذت های زندگی می تواند کیفیت آن ها را تغییر دهد ؟

نگاه متفاوت به لذت های زندگی یعنی چی ؟

مقدار و چگونگی صمیمت ما ، عمق و کیفیت روابط ما را می سازد و مقدار ، نوع خواسته ها و چگونگی رسیدن به خواسته ها مشخص می کند که چقدر اجازه داریم در طول روز از زندگی لذت ببریم . در اصل اندازه و چگونگی مهم است ، که ما چقدر می خواهیم ، چه چیزهایی را می خواهیم و به چه شکلی و در چه مدت زمانی می خواهیم خواسته هایمان را بدست بیاوریم. این نوع نگاه به زندگی به راحتی می تواند مفهوم و کیفیت لذت های ما را در زندگی تغییر دهد .

درک جدیدی از لذت های زندگی

درک جدیدی از لذت های زندگی

شاد نبودن در زندگی فقط بخاطر کمبودها نیست بلکه می تواند بخاطر این باشد که توانایی لذت بردن از داشته های امروزمان را از دست داده ایم که البته با کسب مهارت های لازم می توانیم از لحظه های حال حاضر بیشتر لذت ببریم.

 ما باید یاد بگیریم که بجای انتقاد کردن از کار خوبی که انجام داده ایم ، احساس غرور بکنیم . ما باید یاد بگیریم بجای اینکه بدترین حالت ممکن را در ذهن خود برای آینده تصور کنیم و خود را برای شرایط اضطراری آماده کنیم ، به آینده خوش بین باشیم و باور کنیم که خدا بهترین ها را برای بنده هایش در بهترین زمان و بهترین مکان فراهم می کند .

ما باید این مهارت را کسب کنیم که بجای اینکه مدام تلاش کنیم که ایراد و اشکال کارهای عزیزان و دوستانمان را به آن ها گوشزد کنیم ، از آن ها قدردانی کنیم ، قدردانی کنیم برای هزاران دلیلی که با بودنشان در کنارمان حس خوب و لذت بخشی به ما می دهند . این ها درک جدیدی از لذت های زندگی هستند ، مواردی هر چقدر ساده که می توانند به زندگی عمق و مفهوم تازه ای بدهند .

لذت های ارزشمند زندگی

ارزش لذت های زندگی

واقعا ارزش لذت بردن را در چه چیزهایی می بینیم ؟ چه کارهایی باید انجام دهیم که به خود بگوییم که لذت برده ام و شاد شده ام ؟ واقعیت این است که جامعه ما ارزش لذت بردن را پایین آورده است و تفکر ما از لذت بردن در تفریح و بازی و بعضی مواقع در فرار از واقعیت ها خلاصه می شود . تفریح و سرگرمی در لحظه می تواند لذت بخش باشد و بسیار برای زندگی همه انسان ها لازم است اما بحث ما اینجاست که لذت های واقعی و لذت های ارزشمند زندگی چه چیزهایی هستند؟

انرژی بالایی که از احساس خوب کمک کردن به دیگران یا قدردانی از دیگران سرچشمه می گیرد چقدر لذت بخش است ؟ تجربه های کوچک و بزرگی از شکست های خود بدست می آوریم و پرانرژی و پرقدرت ادامه می دهیم چقدر لذت بخش است ؟  این ها لذت هایی هستند که که فقط در یک لحظه باعث شادی و آرامش ما نمی شوند بلکه همیشه همراه زندگی ما خواهند بود که هر لحظه زندگی را زیباتر کنند.

مطلب پیشنهادی :

راهکارهایی برای داشتن یک کار لذت بخش