آیا انسان های موفق همیشه باهوش تر هستند ؟

آیا انسان های موفق همیشه باهوش تر هستند ؟

همه ما در زندگی حداقل یکبار تست هوش داده ایم که رایج ترین آن ها هم تعداد سوال چهار گزینه ای است که معمولا از آسان به سخت مرتب شده است و در مدت زمان مشخصی باید به آن ها پاسخ دهیم . آیا همه انسان های موفق بهترین پاسخ ها را به تست های هوش می دهند ؟ آیا هوش بالا همیشه به موفقیت ختم می شود ؟

تست هوش برای اندازه گیری سرعت تفکر مفید است

وقتی می توانیم بگوییم که انسان موفقی هستم که در تمام فاکتورهای رسیدن به موفقیت بهترین باشیم . تست هوش برای اندازه گیری سرعت تفکر بسیار موثر است و تست های چهارگزینه ای هوش تعیین می کنند که چقدر می توانیم با تمرکز و دقت از افکارمان بهترین استفاده را ببریم تا بهترین پاسخ ها را در کمترین زمان ممکن بدهیم . اما آیا اگر در این تست پیروز میدان باشیم معنای آن این است که انسان موفقی هستیم ؟ جواب درست و سریع به این تست های هوش در موفقیت ما چقدر نقش دارند ؟

انسان های موفق در تمام فاکتورهای موفقیت بهترین هستند

وقتی ما می توانیم انسان موفقی باشیم که در این ۴ فاکتور بهترین عملکرد را داشته باشیم :

 • سرعت تفکر
 • توانایی برنامه ریزی ، هدف گذاری و تغییرات درست در زندگی
 • سرعت یادگیری بالا
 • تلاش

شاید افرادی که بتوانند فکر خودشان را در زمان کمی سازماندهی کنند و بهترین پاسخ ها را به تست های هوش دهند در یادگیری هم می توانند خوب عمل کند اما فاکتورهای دیگر مانند توانایی برنامه ریزی ، توانایی تغییرات درست در زندگی ، هدف گذاری درست ، نیاز به آموزش ، تمرین و تجربه دارد و نهایتا فاکتور آخر یعنی تلاش و پشتکار مهم ترین عامل برای رسیدن به موفقیت است که تاریخ ثابت کرده است که حتی انسان هایی که کمترین ضریب هوشی را داشته اند با پشتکار و تلاش توانسته اند به درجات بالای موفقیت برسند .

مطلب پیشنهادی :

با تمام وجود بخواهیم ، این راز موفقیت است

2 دیدگاه برای “آیا انسان های موفق همیشه باهوش تر هستند ؟

 1. Mohsen گفته:

  درود بر شما
  همیشه از خواندن متنهای شما لذت میبرم میدانم که در پشت هر کلمه از نوشته های شما ساعتها مطالعه ، کنکاش ‌و جستار وجود دارد و این ثمره تلاش تیم محترم شادی افزا و نویسندگان محترم و سرپرست ارجمند نویسندگان قابل تحسین است و در آن موفق هم هستید میخواهم اکنون از چیزی که نوشتم و آخرین کلمه شروع کنم موفقیت
  حتما در مورد باتر فلای افکت یا اثر پروانه ای میدانید این یک نظریه جالب است «بال زدن یک پروانه در نقطه‌ای از جهان، می‌تواند طوفانی را در نقطه‌ی دیگری بیافریند!» به نظر من موفقیت هم می‌تواند چنین حالتی داشته باشد اینا صرفا نظر من است هر موجودی یک فلسفه وجودی دارد که باید در طول عمر خود آن را انجام دهد و آن موفقیت اوست ، تمام گیاهان ، جانداران و هر چه که در اطراف خود میبینیم حتما در زندگی ما تاثیر خواهد گذاشت و از آنجا که همه به نوعی دنبال موفقیت هستند پس در پیشبرد آن تلاش می‌کنند . ما موفقیت را در یکسری بیشتر میبینیم به دلیل وسعت موفقیت مثلا ماری کوری ، مولانا ، ادیسون ، حافظ ، چگوارا و …. اینها کسانی هستند که ما آنها را چهره های بزرگی میدانیم و کم و بیش موفق چون به ضم بنده آنها وسعت موفقیتشان بیشتر است و حتما بی ربط به هوش انها نبوده است ولی در کنار تک تک آنها کسانی بودند که موفقیتشان عمق بیشتری داشته اگر بخواهیم به ترتیب نام ببریم پیر کوری ،شمس ، مادر ادیسون ، شاخه نبات ، فیدل کاسترو و …. کسانی بودند که موفقیت و معرفیتشان وسعت چندانی نداشته ولی عمق بیشتری داشته ، دنیا را بدون داشتن آموزگار کلاس اول تجسم کنید .
  همانطور که فرمودید حتما هوش و تلاش و پشتکار تاثیر شگرفی در موفقیت دارد و عوامل دیگر مانند روابط و اجتماع هم در آن بی تاثیر نیست و مهمتر اینکه کسانی موفقتر هستند که بتوانند روی دنیای اطراف خود تاثیر مثبتی بگذارند بی شک شما از جمله کسانی هستید که این کار را به شایستگی انجام میدهید ( همانطور که عرض کردم بسیار مطلب گسترده است و حتما جای بحث زیادی وجود دارد )
  سپاس از همگی شما ، شاد ، تندرست و موفق باشید

  • کیوان خسروی گفته:

   درود فراوان
   شما بزرگوارید و نظر لطف شماست . من و دیگر همکارانم تمام تلاشمان را می کنیم که بهترین ها را ارائه دهیم و همراهی عزیزانی چون شما به ما انرژی مضاعف می دهد که پرقدرت تر در این مسیر گام برداریم .
   چقدر زیبا به اثر پروانه ای اشاره کردید ، من عمیقا این موضوع را باور دارم با اینکه می دانم مخالف های زیادی دارد . اما معتقدم اگر حتی تعداد کمی از انسان ها هم باورهای شما را داشتند و به قول شما موفقیت را فلسفه وجودی خود می دانستند که به نحوی وظیفه دارند که در طول حیات خود آن را انجام دهند دیگر نیاز نبود که به دنبال بهشت باشیم و بهشت همین جا بود .
   باز هم از دیدگاه زیبا و تاثیرگذارتان سپاسگزارم .

دیدگاه‌ها بسته شده است.