ثروت واقعی آن چیزی است که باعث شادی شود

ثروت واقعی چیست؟

پول و دارایی ها چقدر می تواند ما را ثروتمند کند ؟ آیا اگر شخصی بیش از اندازه پول داشته باشد یعنی ثروتمند واقعی است ؟ ثروت واقعی چیست و ثروتمند واقعی کیست ؟ این ها سوال هایی است که بهتر از قبل از اینکه خودمان را به آب و آتش بزنیم که به هر قیمتی پول در بیاوریم به آنها پاسخ دهیم و بعد تصمیم بگیریم .

ثروت واقعی چگونه باعث شادی می شود ؟

بسیار هستند انسان هایی که با پول های فراوان در کاخ های لوکس زندگی می کنند و ماشین های گران قیمت سوار می شوند اما خوشبختی را احساس نمی کنند و خوشحال نیستند . آیا به نظر شما این انسان ها ثروتمند هستند ؟ اما انسان هایی هستند که اگر یک روز کار نکنند شاید فردا از گرسنگی بمیرند اما هر روز خوشحال و شاد زندگی می کنند . آیا این انسان ها به نظر شما ثروتمند هستند ؟

طبیعتا صحبت های من حس شعاری بودن را دارد اما اگر به جایی برسیم که خوشبختی و ثروت را در شاد بودن ببنیم دیگر این جملات شعاری نخواهند بود . پول بسیار خوب است اما فقط داشتن پول کافی نیست و انسان های زیادی در این کره خاکی زندگی می کنند که انقدر پول دارند که نمی دانند با آن ها چکار کنند و اگر ندانیم با پولمان چکار کنیم چه فرقی دارد با انسان هایی که پول ندارند ؟

ثروت واقعی در داشتن پول نیست بلکه در استفاده درست از پول است و اگر پول ما باعث شادی دیگران شود حتما ما هم شاد خواهیم شد و این یعنی انسان ثروتمندی هستیم و حتی با مقداری کمی پول هم می شود ثروتمند بود و فقط بستگی دارد که چقدر می بخشیم  و چقدر شاد می کنیم.

در این پادکست چه می شنویم ؟

در این پادکست با صدای شیرین بهروزی داستان کوتاه خسیسی را خواهیم شنید که تمام دارایی خود را می فروشد و طلا می خرد و در گودالی در حیاط خانه خود پنهان می کند و هر روز به آن گودال سر می زد تا طلاها سر جایشان باشد اما یک روز متوجه می شود که طلاها در گودال نیستند و … ، بقیه داستان را با هم در این پادکست می شنویم تا بفهمیم که عاقبت مرد خسیس داستان چه می شود .

مطلب پیشنهادی :

بدون توقع محبت کنید ، دوست داشته باشید و ببخشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code