چرا به وعده ها و قول هایی که به خودمان می دهیم عمل نمی کنیم ؟

چرا به وعده ها و قول هایی که به خودمان می دهیم عمل نمی کنیم ؟

چرا اکثر ما به وعده ها و قول هایی که به خودمان می دهیم عمل نمی کنیم ؟ مسئله اصلی غیر منطقی و غیر قابل دسترس بودن اهداف و آرزوهایمان است و این باعث می شود که اگر در مدت زمان کوتاهی به اهدافمان نزدیک نشویم به راحتی همه چیز را فراموش می کنیم و همه وعده ها و قول هایی که به خودمان دادیم را پس بگیریم . در این مطلب تکنیک هایی را با هم بررسی می کنیم که بتوانیم تشخیص دهیم که اهدافمان واقع بینانه هست یا خیر تا قول های بی پایه و اساس به خودمان ندهیم .

فکر نکنیم که تغییر ها ساده هستند

برای رسیدن به اهداف کوچک و بزرگ زندگی باید برنامه ریزی کنیم و نیازمند تغییرات اساسی هستیم و نمی توانیم همین کارهایی که امروز انجام می دهیم را انجام دهیم اما منتظر باشیم اتفاق خارق العاده ای در زندگیمان رخ دهد . دشواری مسیر را باید بپذیریم و باید قبول کنیم ترک عادت های بد و جایگزین کردن با عادت های خوب  نیاز به تمرین و تکرار دارد .

زمان رسیدن به اهداف را محدود نکنیم

 مشخص کردن زمان برای رسیدن به اهداف خیلی خوب است اما خودمان را محدود نکنیم . مثلا اگر در مدت ۴۵ روز به هدفمان نرسیدیم مفهومش این است که شکست خورده ایم و آن را به طور کامل رها کنیم ، اما متاسفانه در اینجا مفهومش این نیست که شکست خورده ایم بلکه بازی را به طور کامل باخته ایم . زمان رسیدن به اهدافمان را حدودی در نظر بگیریم و همیشه برنامه دوم و حتی سومی برای رسیدن به اهدافمان داشته باشیم تا همچنان بتوانیم در هر شرایط و موقعیتی برای رسیدن به اهدافمان تلاش کنیم و تا بالاخره پیروز شویم .

قرار نیست با رسیدن به یک هدف ، زندگیمان زیر و رو شود

همه ما اهداف کوچک و بزرگی در زندگی داریم و حتما رسیدن به یک هدف بزرگ خیلی برایمان مهم و جذاب خواهد بود اما قرار نیست با رسیدن به یک هدف هر چقدر مهم کل زندگی را تحت پوشش قرار گیرد و خوشبخت عالم و آدم شویم بلکه حالا حالاها این داستان ادامه دارد و باید هر لحظه و همیشه برای داشتن زندگی زیبا و شیرین تلاش کنیم .

حتما با رعایت این نکات ، عمل به قول هایمان ساده تر خواهد شد فقط یادمان باشد رمز موفقیت و شادی ، تلاش ، تکرار و تمرین است و هیچ آمپولی وجود ندارد .

2 دیدگاه برای “چرا به وعده ها و قول هایی که به خودمان می دهیم عمل نمی کنیم ؟

 1. Mohsen گفته:

  درود بر شما
  انسان‌ها هم با مغزشان زندگی می‌کنند و هم با قلبشان به قول پرفسور سمیعی هنوز کسی نمیداند محل قرار گرفتن عاطفه مغز است یا قلب، در بعضی‌ها ترازو به سمت قلب سنگینتر است و در بعضی به سمت مغز اینکه گاهی با قلبمان زندگی کنیم خوب است « و باید هر لحظه و همیشه برای داشتن زندگی زیبا و شیرین تلاش کنیم » این جمله کلید تمام اتفاقات زندگیست، وقتی قلب برایت تصمیم می‌گیرد دیگر از شنبه شروع می‌کنم در کار نیست، وقتی میخواهد انجام می‌دهد دیگر برایش مهم نیست چقدر طول بکشد و چگونه باشد، در صورتیکه مغز پلان دارد، نقشه میکشد، قول می‌دهد، زیرش میزند و انکارش می‌کند. شکی در مورد هیچ کدام از سخنان و راهکارهایتان ندارم و میدانم که کاملا درست است این مطلب صرفا دیدگاه من است و شاید نوع نگرش من
  سپاس از شما بابت متنهای زیباتون و همچنین گروه پر تلاش شادی افزا

  • شادی افزا گفته:

   درود بر شما
   ممنون از دیدگاه ارزشمندتان مخصوصا این جمله از پروفسور سمیعی هنوز کسی نمیداند محل قرار گرفتن عاطفه مغز است یا قلب . یا جای دیگری که فرمودید ” وقتی قلب برایت تصمیم می‌گیرد دیگر از شنبه شروع می‌کنم در کار نیست ” حتما روی این نظرات ارزشمند بیشتر تمرکز خواهیم کرد و سعی می کنیم محتواهای بهتری تولید کنیم.
   با سپاس فراوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code