ببخشیم ، ببخشیم و باز هم ببخشیم تا ” آنفلونزای ثروت ”  نگیریم

مواظب باشیم آنفلونزای ثروت نگیریم

همه ما دوست داریم انسان های ثروتمندی باشیم ، ویلا ، ماشین ، خانواده ، دوستان خوب ، ثروت های شیرینی هستند و همه ما دوست داریم صاحبان آن ها باشیم اما اگر این ثروت تبدیل به یک بیماری به اسم آنفلونزای ثروت بشود دیگر ثروت یک خطر است که هر لحظه می تواند خودمان و زندگیمان را نابود کند .

لطف مکرر ، حق مسلم

لطف مکرر می شود حق مسلم یا لطف مکرر من ، حق مسلم توست ، کدام را انتخاب می کنیم ؟ این نوع نگاه ما به زندگی است که باعث می شود از ثروت و داشته های خود لذت ببریم یا ثروت تبدیل به یک بیماری خطرناک شود .

ایتان کوچ (Ethan couch) نوجوان تگزاسی که در سال ۲۰۱۳ وقتی کاملا مست بود در حین رانندگی ۴ نفر را کشت اما این شخص به جای زندان به مرکز توان بخشی فرستاده شد . ایتان بیمار بود اما برای بسیاری از انسان ها این بیماری قابل هضم نبود اما همه پزشکان بیماری او را تایید کردند ، او به بیماری خطرناک آنفلونزای ثروت گرفتار شده بود .

ایتان از همان دوران کودکی همه چیز داشت . هر چیزی که اراده می کرد خانواده او در کمترین زمان برای او فراهم می کردند و او در ناز و نعمت بزرگ شد . باورهای ایتان از همان کودکی اینگونه شکل گرفته بود که من شایسته ، لایق و سزاوار همه چیز هستم و از همه دنیا بدهکار بود ، یک حس استحقاق خطرناک ( لطف مکرر می شود حق مسلم ) . متاسفانه خود ایتان و خانواده اش خیلی دیر متوجه این بیماری خطرناک شدند .

 بخشنده باشیم تا به بیماری ثروت دچار نشویم

حال اگر ” لطف مکرر من بشود حق مسلم تو ” و نگاه ما به دنیا به این شکل باشد چه اتفاقی می افتد ؟ انسان هایی که دنیا را بدین صورت می بینند ، می بخشند ، می بخشند و باز هم می بخشند و این را حق دیگران می دانند ، از این کار لذت می برند و همه دنیا را مال خود نمی دانند و تا جایی که می توانند با دیگران تقسیم می کنند و از شادی دیگران شادند و شاکر . این انسان های عاشق هر چقدر بیشتر عشق بورزند سلامت ترند و نه تنها گرفتار بیماری ثروت نمی شوند بلکه بسیار کمتر از انسان هایی که بخشنده نیستند دچار بیماری های دیگر جسمی و روحی خواهند شد .

2 دیدگاه برای “ببخشیم ، ببخشیم و باز هم ببخشیم تا ” آنفلونزای ثروت ”  نگیریم

 1. Mohsen گفته:

  درود بر شما
  ثروت چیز خوبی است و مال اندوزی هم همینطور دنیای پر زرق و برق امروز و کشش و جذابیتی که ثروت دارد حتی قانع تربن انسان‌ها را هم به سمت خود میکشد و به نظر من اصلا هم چیز بدی نیست به دو شرط نخست نوع و نحوه حصول و دوم همان که شما فرمودید بخشش، البته که بخشش خیلی هم به ثروت بستگی ندارد و بیشتر به طبع بلند بستگی دارد چه بسا انسان‌هایی هستند که با حداقل دارایی باکی از بخشش ندارند . اینکه ما گفتیم صرفا درمورد مال بود، در بیانات خود به نکته جالبی اشاره فرمودید « انسان‌های عاشق هر چقدر بیشتر عشق بورزند سلامتترند » انسان‌های بسیار بزرگ با روح رفیع در مورد همه چیز بخشنده هستند اینکه هر روز مطالبی را که بدست آوردی با دیگران تقسیم کنی و به دیگران هم ببخشی آن هم طبع بلندی میخواهد که در شما وجود دارد .
  سپاس از شما و تیم ارجمند شادی افزا

  • کیوان خسروی گفته:

   درود بر شما
   در قمستی از دیدگاهتان فرمودید که ” چه بسا انسان‌هایی هستند که با حداقل دارایی باکی از بخشش ندارند ” کاملا با شما موافقم و از نظر من این انسان ها ثروتمندان واقعی هستند ، می بخشند چیزهایی که حتی به آن نیاز دارند و خوشا به سعادت این انسان ها .
   و سپاس از همراهی همیشگی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code