نوشتن صبحگاهی و تمرین شاد بودن

تمرین شاد بودن

حرف من کوچک و کمترین نیست و حرف خیلی از بزرگانی که کار هر لحظه و هر روزشان نوشتن است و از نویسندگان بزرگ این سرزمین هستند هم همین است که نوشتن صبحگاهی بهترین تمرین شاد بودن است و در حقیقت هیچ کار فوق العاده ای هم نیست امروز با هم این تمرین را شروع می کنیم .

شروع تمرین شاد بودن با نوشتن صبحگاهی

امروز صبح ساعت ۶:۳۰ از خواب بیدار شدم و طبق عادت همیشگی خودم با یک محرک که برای من یک محرک تکراری است اما کاربردی که این است که وقتی از تخت خواب پایین آمدم و پایم را روی زمین گذاشتم با خودم گفتم : امروز روز فوق العاده ای است و من سرشار از انرژی هستم و این انرژی را تا پایان روز همراه خود خواهم داشت و لبخندی بر روی لبانم شکل گرفت .

 این کار را که قبلا هم در پست های قبلی گفته بودم از تمرینات ارزشمند استاد شاهین کلانتری هست که  من از ایشان یاد گرفتم و واقعا این جملات ، جملات تعریف شده و مشخصی نیست هر جمله ای که حالتان را خوب می کند کافی است که یک روز فوق العده را برای شما بوجود آورد .

بعد از تکرار این جملات تاثیرگذار و ارزشمند ، گلاب به روی مبارکتان به سرویس بهداشتی رفتم و بعد یک راست رفتم سر یخچال و یک تکه شکلات تلخ خوردم ( این شکلات تلخ انرژی صبحگاهی من را تا دو ساعت دیگر که وقت صبحانه می شود تامین می کند ) و بعد هم آمدم به اتاقم و کامپیوتر را روشن کردم و بدون مقدمه شروع کردم به نوشتن و این کلمه ۲۷۵ من است که می نویسم .

هر روز حرفی برای نوشتن خواهید داشت شک نکنید 

هر روز حرفی برای نوشتن خواهید داشت

شاید با خودتان بگویید خب قرار هر روز صبح قبل از نوشتن همین کار را انجام دهیم و یا کاری مشابه این موارد ، قرار است اول نوشتنم این جملات را هر روز بنویسم که دلم خوش باشد که مثلا انقدر کلمه نوشتم ، اما واقعا این طور نیست و گفتم که این یک تمرین شاد بودن است و مهم این است که بنویسید و هر روز جملات جدیدی برای نوشتن به ذهنتان خواهد آمده و مجددا تکرار می کنم که از دل این جملات هم باید منتظر ایده های جذاب باشید .

مهم این است که شروع کنید به نوشتن و از این کار لذت ببرید و نمی خواهد سعی کنید که از نوشتن لذت ببرید و وقتی شروع کنید متوجه خواهید شد که ذات نوشتن به خودی خود لذت بخش است و شما فقط لازم است که بنویسید هر چه که از ذهنتان در آن لحظه می گذرد و با هر ابزار نوشتنی که در دسترس تر است و حالتان را خوب می کند.

فقط شروع کنید و اگر دوست داشتید در زیر همین پست در قسمت نظرات از اتفاقات جذاب و باور نکردنی که به واسطه نوشتن در زندگیتان شکل می گیرد را هم بنویسید که دیگران هم بخوانند و طعم خوشمزه زیبای نوشتن را در کنار ما بچشند و لذت ببرند.  

مطلب پیشنهادی :

شاد بودن و حال خوب با نوشتن صبحگاهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code