من استحقاق پول و شادی را دارم

من استحقاق پول و شادی را دارم

چرا پول و شادی را در کنار هم قرار گرفتند ؟ تعارف که نداریم ، پول به همه ما اعتماد به نفس مضاعف می دهد و با پول حتما درهای بیشتری را می توانیم در زندگی باز کنیم ، درهای بیشتر به سوی شادی و موفقیت .

به جملات زیر دقت کنیم :

پول در خیابان نریخته

پول چرک کف دست است

من فقیرم اما درستکارم

همه ثروتمندان کلاه بردارند

پول برای از ما بهترون است

من همیشه قرض دارم

برای پولدار شدن باید تقلا کنم

چقدر به جملات بالا و جملات مشابه آن اعتقاد داریم ؟ درباره ذهن و فکر و باورها و اعتقادات خیلی باهم صحبت کردیم و به نتایج خوبی هم رسیدیم . مهمترین نتایج آن می تواند این باشد که اندیشه های کهنه و محدود کننده را دور بریزیم . شاید همیشه پول خوشبختی نیاورد و دنیای انسان های پولدار لزوما شاد نباشد اما دلیل آن استفاده نادرست از پول است ، پس پول ذاتاً خوب است.

من استحقاق پولدار شدن را دارم ، پول برای من شادی می آورد

قبل از هر چیز باید این احساس نیکو را در درون خود به جریان بیندازیم . همه ما استحقاق و شایستگی پولدار شدن را داریم . اکثر ما بارها به این موضوع فکر کرده ایم که اگر فلان مقدار پول را داشتم چه کارهایی می توانستم با آن انجام دهم ، اما چرا ندارم ؟ چرا هر چقدر که می خواهم پول ندارم ؟

به قول لوییز هی ” ثروت راستین با داشتن احساس نیکو نسبت به خود ، آغاز می شود ” بیاییم بارها این جمله تکراری را تکرار کنیم و آن را عمیقا باور کنیم که اگر فلان شخص توانست پولدار شود من هم می توانم ، اگر او با پول قصر دلخواه خود را خرید من هم می توانم . من پول می خواهم همان مقدار که عمیقا نیاز دارم تا به آرزوهای کوچک و بزرگم برسم .

داشته های امروز را متبرک کنیم

پول و شادی در زندگی من هر روز بیشتر می شود ، من قطرات باران را دارم ، برگ های رنگ به رنگ درختان را دارم ، من ستاره های آسمان را دارم . خانه ام گرم است ، خانواده دارم . آب لوله کشی دارم ، این ها قناعت کردن نیست ، من می بینم و باور دارم که خزانه کائنات لبریز و لایتناهی است .

 اکنون هر روز از داشته های کوچک و بزرگمان لذت می بریم و آن ها می شماریم و هر روز بیشتر می خواهیم . خواستن عمیق ، همان توانستن است و داشته های ما هر روز با تلاش ما و هوشیاری کائنات بیشتر می شود . این جریان به زودی تبدیل به سیلی خواهد شد که در آن غرق لذت و شادی می شویم . پول و شادی امروز تنها یک مقدمه است و هر روز بیشتر از دیروز خواهد شد . ببینیم و آن را عمیقا باور کنیم .

مطلب پیشنهادی :

ثروت واقعی آن چیزی است که باعث شادی شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code