در لحظه حال زندگی کنید و شاد باشید

در لحظه حال زندگی کنید و شاد باشید

لحظه حال می تواند شادترین لحظه زندگی شما باشد اگر از طعم غذای خود لذت ببرید ، اگر از بو و عطر و طعم نوشیدنی قهره خود لذت ببرید ، اگر همین حالا تلفنی با عزیز یا دوستتان صحبت کنید و تلاش کنید در لحظات مکالمه ، شاد و خوشحال باشید ، همین حالا شاد خواهید بود اگر …

این یکی از آن محدود اگرهای زندگی است که باعث شادی شما می شود . آدم های شاد در لحظه زندگی می کنند و شاد هستند آنها منتظر آینده نمی مانند و دائما در آینده خیال پردازی نمی کنند و قبل از اینکه آینده ای بیاید حالا چه خوب و چه بد ، در همین لحظه به زیبایی زندگی می کنند و شاد هستند .

در لحظه حال نظم معنوی داشته باشید

مهمترین دلیلی که باعث می شود شما در لحظه حال لذت ببرید و شاد باشید داشتن نظم معنوی است . فردا همان فردا خواهد آمد و متعلق به فردا است و نگرانی برای فردا باعث از دست دادن لحظه حال خواهد شد . نگرانی را کنار بگذارید و در همین لحظه لذت ببرید و نظم معنوی را در همین لحظه تجربه کنیم . امروز همان فردایی است که دیروز نگرانش بودید و می بینید که اگر دیروز نگران امروز بودید فقط باعث شد که دیروز خود را از دست دهید با اینکه می توانستید شاد باشید .

چرا بعضی از انسان ها نمی توانند در لحظه حال زندگی کنند ؟

این آدم ها همیشه یک قدم از احساساتشان جلوتر حرکت می کنند و در آینده زندگی می کنند ، امروز را رها کرده اند و نگران آینده هستند .

اشتباه نکنید نگران آینده بودن با برنامه ریزی برای آینده داشتن بسیار با هم متفاوت است  ، شما اگر می خواهید برای آینده خود برنامه ریزی کنید در لحظاتی از روز ، هفته یا ماه با تمرکز به آینده فکر کنید و برنامه های آینده برای اهداف و آرزوهایتان را در یک دفتر بنویسید و این کار نهایتا چند ساعت از وقت شما را می گیرد و بعد در حال به زندگی خود ادامه  دهید و لذت ببرید .

اما انسان هایی که نگران آینده هستند و از زمان حال دوری می کنند یعنی دائما در ذهن خود آینده را نشخوار می کنند و اگرهای آینده را دائما در ذهن خود مرور می کنند ، اگر این اتفاق بیفتد ، اگر اینطور شود و… متاسفانه این انسان ها نه آینده را دارند و نه حال را ، از زمان حال خود لذت نمی برند و هیچ برنامه ریزی برای ساختن آینده زیبای خود ندارند .

در این پادکست خواهید شنید :

در این پادکست با صدای شیرین بهروزی خواهید شنید که انسان هایی که در لحظه حال شاد هستند کمتر افسرده و غمگین و عصبانی هستند و انسان هایی که می توانند از زندگی لذت ببرند آدم هایی هایی هستند که از زندگی رضایت بیشتری دارند و برون گرا تر هستند و اعتماد به نفس بالاتری دارند .

شاد بودن در لحظه را تمرین کنید و از زندگیتان لذت ببرید .  

مطلب پیشنهادی :

خوشحالی در لحظه های حاضر قرار دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code