مشکلات زندگی را زمین بگذاریم

مشکلات زندگی را زمین بگذاریم

زندگی شیرین می شود اگر قدرت کنترل زندگی خود را داشته باشیم و به موقع مشکلات  زندگی را زمین بگذاریم . گاهی لازم است سختی ها زندگی را حتی برای مدت کوتاهی فراموش کرد و به خودتان استراحت دهید .

با این همه مشکلات زندگی چکار کنیم ؟

بیاییم یک روز خود را از صبح تا شب بررسی کنیم . صبح از خواب بیدار می شویم و بعد از خوردن صبحانه حالا چه با عجله و یا سر صبر و حوصله ، به محل کار خود می رویم و شاید بعضی ها ساعت کاریشان طوری است که صبجانه را در محل کار می خورند و تعدادی از افراد هم خانه دار هستند و محل کارشان در خانه است .

حال مرور کنیم اتفاقاتی که در یک روز چه در خانه یا هر مکان دیگر به عنوان محل کار یا حتی محل تحصیل به عنوان دانش آموز یا دانشجو می افتد . روزانه با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنیم و زندگی ما تا شب چگونه می گذرد؟

بعد از یک روز کاری سخت ، مشکلات روزانه خود را همچنان حمل می کنیم و وارد محیط آرام خانه می شویم و اگر خانم خانه دار هستیم منتظریم که همسرمان از سر کار بیاید تا برایش از سختی های کار روزانه بگوییم و شاید هم کمی غر بزنیم . مشکلات محل کار را چقدر به خانه آورده ایم ؟

اگر نمی توانید با مشکلات زندگی کنار بیاییم یا راه حلی پیدا کنیم که اوضاع بهتر از این شود حداقل در پایان روز آن ها را زمین بگذاریم تا انرژی دوباره ای داشته باشیم تا فردای دیگر با این مشکلات بجنگیم .

در این پادکست چه می شنویم ؟

این پادکست با صدا شیرین بهروزی داستان کوتاهی از استادی را خواهیم شنید که مشکلات زندگی را با حمل یک لیوان آب برای شاگردانش توضیح می دهد ، مشکلاتی که شاید خیلی زیاد و پیچیده نباشند مانند همان لیوان آب که وزنی ندارد اما اگر ساعت ها و روزها این مشکلات را باخود حمل کنیم نهایتا ما را فلج خواهند کرد و جایگاهی به غیر از بیمارستان نخواهیم داشت.

بیاییم یاد بگیریم و تمرین کنیم که حداقل می توانیم هر روز مشکلات زندگی را برای ساعاتی به زمین بگذاریم و فراموش کنیم تا هر روز انرژی تازه ای برای شروع یک روز دیگر بدست بیاوریم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code