شش تکنیک برای داشتن آرامش درونی

شش تکنیک برای داشتن آرامش درونی

داشتن فکر و ذهنی آرام و رسیدن به آرامش درونی کار سختی نیست و قرار نیست یک شبه به این آرامش لذت بخش برسیم. تمرین تکنیک های ساده ای که در این مطلب با هم بررسی می کنیم از ما به مرور زمان یک انسان آرام خواهد ساخت.

با تمرین این تکنیک های ساده آرامش درونی خود را بدست آوریم

۱- شروع روز با آرامش: صبح کمی زودتر از خواب بیدار شویم و با آرامش صبحانه ای لذت بخشی را نوش جان کنیم. بیرون رفتن از خانه با عجله و سراسیمه و لقمه به دست باعث می شود به همین صورت با چالش های زندگی روبرو شویم (با عجله و سراسیمه در حالی که شاید حواسمان جای دیگری است)
۲- زمانی برای خودمان: هر روز صبح زمانی کوتاهی مثلا ده دقیقه را به خودمان اختصاص دهیم، به مکان آرامی برویم و همراه با تنفس شکمی از داشته های زندگیمان از پروردگار سپاسگزاری کنیم. در ذهنمان مرور کنیم که چقدر چیزهای باارزشی داریم: خانواده، دوستان، سلامتی، توانایی و هزاران چیز دیگر که با کمی اندیشیدن به آن ها می توانیم با یک حال خوب روزمان را آغاز کنیم.
۳- نگرش مثبت فراموش نشود: اکنون با تمرین دو تکنیک بالا می توانیم یک روز پرانرژی را آغاز کنیم، سعی کنیم این حال خوب را تا آخر شب حفظ کنیم و با نگرشی مثبت سرسختانه جلوی افکار منفی را بگیریم و به آن ها اجازه ورود به مغزمان را ندهیم.
۴- استراحت های کوتاه در طول روز: زمان های استراحت کوتاهی را می توانیم در طول روز پیدا کنیم که اگر به آن ها دقت نکنیم بیهوده تلف می شوند، مانند هنگام دوش گرفتن، زمان کوتاهی که در تاکسی هستیم و حتی زمانی که سوار آسانسور شده ایم. قدر این زمان های کوتاه را بدانیم و سریع ذهن خود را ریستارت کنیم یعنی ذهن را کاملا پاک کنیم و با نفس های عمیق اجازه دهیم دوباره ذهن شروع به کار کند، با انرژی و خوشحالی.
۵- در شرایط آرامی قرار بگیریم: سعی کنیم در طول روز حتی برای مدت کوتاهی خود را در شرایط آرامی قرار دهیم، یک مکان و یا زمانی که بتوانیم به ذهنمان استراحت دهیم و ذهن را به آرامش دعوت کنیم. پیاده روی و قدم زدن می تواند در این شرایط معجزه کند.
۶- بیش از اندازه روی یک موضوع تمرکز نکنیم: تا جایی که امکان دارد سعی کنیم فضای کاری خود را در طول روز بارها تغییر دهیم تا ذهن روی یک موضوع خاص ساعت ها تمرکز نکند. مثلا اگر می نویسیم، ساعت ها روی یک موضوع ننویسیم و روی چندین موضوع در زمان های مختلف کار کنیم یا فعالیت های دیگر مثل مطالعه و یادگیری را در بین برنامه نوشتن خود بگنجانیم. حتی اگر کارمند یک اداره هستیم سعی کنیم از تکنیک های بالا تا جایی که می توانیم بین کارهای خود استفاده کنیم که ذهن برای ساعت ها روی یک موضوع تمرکز نکند.

اگر تمام تکنیک های دنیا برای جذاب و زیبا زندگی کردن را جمع آوری کنیم شاید تعدادشان به ۱۰۰ تکنیک اصلی هم نرسد و دانستن همه این تکنیک ها بدون تمرین کردن هیچ فرقی با ندانستن آن ها نخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code