من انسان ارزشمندی هستم

من انسان ارزشمندی هستم

همه ما بالا و پایین های زندگی را از نزدیک لمس کرده ایم و طعم آن را چشیده ایم و شاید گاهی در زندگی ناامید هم شده ایم ، اما آیا همچنان انسان ارزشمندی هستیم ؟ ارزش یک انسان به چیست ؟

همیشه انسان ارزشمندی هستیم اگر و فقط اگر …

شکست مقدمه پیروزی است اگر و فقط اگر از آن یاد بگیریم . زشتی های زندگی مسیر زیبایی ها را به ما نشان می دهند اگر و فقط اگر خوب ببینیم . این ها قوانین زندگی هستند که اگر و فقط اگر آن ها را رعایت کنیم بدون شک هیچ وقت از ارزش های ما کم نخواهد شد .

اگر دری به روی ما بسته می شود حتما خداوند درهای بسیاری را به روی ما باز خواهد کرد و فقط لازم است هیچ وقت جا نزنیم ، همیشه امیدوار باشیم و در هر شرایطی باور داشته باشیم و شکرگزار پروردگار باشیم . این ها قوانین نانوشته زندگی هستند که باید درون قلب و ذهنمان آن ها را حک کنیم که نه پاک شوند و نه فراموش .

در این پادکست چه می شنویم ؟

در این پادکست با صدای شیرین بهروزی داستان کوتاهی از یک سخنران معروف را خواهیم شنید که در یکی از سخنرانی های خود تصمیم می گیرد یک اسکناس صد دلاری را به یکی از حاضرین بدهد آن صد دلاری در آغاز سخنرانی یک اسکناس تانخورده و نو بود اما بعد از مدتی تبدیل می شود به اسکناس صد دلاری کهنه و کثیف ، اما باز هم همه حاضرین دوست داشتند صاحب آن صد دلاری باشند. با هم این پادکست را می شنویم تا متوجه شویم که چرا یک اسکناس صد دلاری در هر شرایطی باز هم صد دلار ارزش دارد . قصه ما انسان ها هم همین است و اگر قوانین زندگی را بدانیم و آن ها را رعایت کنیم در سختی و مشکلات روزگار چیزی از ارزش هایمان کم نمی شود .

مطلب پیشنهادی :

شکرگزار خداوند باشیم و نعمت های خدا را بشماریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code