شعله امید هیچ گاه نباید خاموش شود

شعله امید هیچ گاه نباید خاموش شود

بازم با سوال شروع می کنم ، سوالاتی که به زندگی ما شکل می دهند اما در بسیاری از مواقع از خود نمی پرسیم و یا به دنبال جواب سوالاتمان نمی گردیم . صلح چیست ؟ ایمان چیست ؟ عشق یعنی چی؟ و در نهایت امید چیست و چرا نباید شعله امید هیچ گاه خاموش شود؟ همه ما مفهوم این کلمات را می دانیم اما بعضی وقت ها به آن ها بی توجه هستیم .

شعله امید همیشه باید روشن باشد

هر روز در گوشه ای از این دنیا جنگ می شود و در گوشه دیگر صلح و این داستان سالهاست ادامه دارد . صلح چیز زیبایست و همه صلح را دوست دارند اما چرا همیشه صلح نیست ولی همیشه امید هست و باید همیشه شعله امید روشن باشد.

ایمان هم در زندگی همه ما انسان ها لازم و ضروری است ، ایمان به پروردگار یکتا که وقتی این ارتباط عاشقانه بین ما و خداوند شکل گیرد دیگر هیچ چیز و هیچ کس نمی تواند ما را از زندگی ناامید کند و با اینکه می دانیم ایمان چقدر می تواند به زندگی های ما رنگ دهد اما باز هم همیشه نیست و گاهی در شادی ها و حتی در روزمرگی های زندگی به فراموشی سپرده می شود .

عشق چیست ؟ هر کسی عشق را یک جور معنی می کند و هر کسی عاشقانه های خود را با دوست داشتی ترین های زندگی خود به اشتراک می گذارد اما عشق هم همیشه نیست و گاهی فراموش می شود .

در این پادکست چه می شنویم ؟

در پادکست امروز با صدای شیرین بهروزی داستان کوتاهی خواهیم شنید از زندگی ۴ شمع که در سکوت و خلوت خود با هم صحبت می کنند و ما متوجه صحبت های آن ها شدیم و هر کدام بعد از صحبت های خود به شکل های مختلف خاموش می شوند و تنها شمعی که خاموش نمی شود امید است . امیدی که هیچ وقت نباید خاموش شود .

بقیه این داستان را در این پادکست می شنویم تا متوجه شویم چگونه سه شمع دیگر مجددا با کمک شعله های امید به زندگی بر می گردند و دوباره روشن می شوند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code