شادی واقعی چیست ؟ شادی خود شما هستید

شادی واقعی چیست ؟ شادی خود شما هستید .

شادی واقعی چیست ؟ اگر تا به حال این سوال را به طور خودآگاه از خودتان نپرسیده اید حتما به طور ناخودآگاه بارها در ذهن خود این سوال را تکرار کرده اید !! زیرا همه ما به دنبال شادی هستیم و هر چقدر هم که در زندگی شاد باشیم بازهم شادی بیشتری را می خواهیم .

شادی به ما آرامش می دهد ، شادی ما را خوشحال می کند و برای ما بسیار لذت بخش است . اما چه چیزی شما را شاد می کند ؟ برای بدست آوردن شادی به دنبال چه چیزهایی یا چه کسانی هستید ؟

شادی واقعی درون شماست

شادی خود شما هستید ، می دانم بارها این موضوع را تکرار کرده ام که همه چیز در درون ما اتفاق می افتد و شادی چیزی نیست که در دنیای بیرون از ما اتفاق بیفتد اما بعضی مسائل را حتی اگر هزاران بار هم تکرار شود چیز از ارزشمند بودن آن کم نمی کند این از همان موارد است .

اگر تا به امروز به دنبال شادی در بیرون از خودتان بودید متاسفانه باید بگویم که به طور کلی راه را اشتباه رفته اید . می دانم یک سفر لذت بخش به شما آرامش می دهد و شما را شاد می کند ، حضور در مهمانی دوستتان می تواند شما را شاد کند اما همه این موارد و صدها مورد دیگر که هر کدام از ما برای داشتن شادی هزاران بار آنها تکرار می کنیم کاملا موقتی و زودگذر هستند .

شما بعد از یک سفر لوکس و یک مهمانی جذاب می توانید غمگین باشید البته این ایده ال آن است و امکان دارد در خود زمان سفر هم شما لحظاتی غمگین شوید با اینکه سفر دلخواه شماست و کلی قبل از سفر برای آن برنامه ریزی کردید و همینطور در مهمانی دوستتان با اینکه با تمام مهمان ها راحت هستید و به شما خوش می گذرد اما می شود در همان مهمانی هم لحظات یا حتی ساعاتی غمگین بود .

راه حل چیست ؟

راه حل شادی واقعی با صدای شیرین بهروزی

راه حل این است که به دنبال شادی ندوید ، شادی همین جاست در درون خودتان و در حقیقت شادی واقعی به اوضاع و شرایط محیطی ، به وضعیت مالی ، به دوستان و عزیزانتان و حتی با کمال تعجب به سلامتی شما هم ارتباطی ندارد و حقیقت این است که شادی چیزی نیست که قرار باشد برای شما اتفاق بیفتد بلکه شادی آن چیزی هست که شما هستید .

راه حل این است که به خودتان رجوع کنید ، شما اگر خودتان را تغییر دهید دنیای اطراف خود را تغییر داده اید و اگر خودتان را عوض کنید به راحتی دنیای بیرونی خود را عوض کرده اید .

ببخشید و گذشت کنید و ببینید که شادی مال شما خواهد بود و بیشترین منفعت را خود شما می برید . شادی پیامد جانبی زندگی کردن به طریقی است که خداوند برای شما طراحی کرده است .

مطلب پیشنهادی :

قدرشناس لحظه ها باشیم