جنگ جنگ تا پیروزی. جنگ چیز بدی نیست

جنگ جنگ تا پیروزی

این صدای گلوله های دشمن نیست . امروز در اوج آرامش و امنیت ، خط مقدم  همین جاست . جنگ جنگ تا پیروزی فقط شعار رزمنده های دفاع مقدس نبود و امروز هم لازم است هر کدام از ما جنگجویان خوبی باشیم و بجنگیم برای زندگی شادتر و زیباتر .

کلمه جنگ هنوز بار منفی خود را به همراه دارد شاید دلیل آن این است که کمتر از جنگ برای درست زندگی کردن استفاده شده است . سالیان سال است که کشورهای مختلف با هم می جنگند برای اینکه یکی بیشتر از حق خود می خواهد و دیگری مجبور است بجنگد تا از حق خود دفاع کند. می دانم این واقعا وحشناک است و هنوز من هم نفهمیدم چرا . اما اگر جنگیدن بخاطر رشد فردی و زندگی بهتر باشد نه تنها بد نیست بلکه بسیار کار نیکو و پسندیده ای است .

 آیا شما اگر دندانتان خراب شود بخاطر اینکه نمی توانید درد پر کردن یا عصب کشی را تحمل کنید آن را می کشید ؟ نیچه هم به ما می گوید که طاقت بیاوریم و اگر از هر بدبختی فرار کنیم و تحمل هیچ درد و ناراحتی را نداشته باشیم تبدیل به یک فرد راحت طلب می شویم ، آیا این راهی است که شما انتخاب می کنید ؟

جنگ جنگ تا پیروزی ، جنگ خاموش درونی نیست

بارها شنیده ایم که در بسیاری از مواقع انجام یک کار حتی به اشتباه ، بهتر از این است که هیچ کاری انجام ندهیم . اگر کاری را به اشتباه انجام دهیم شاید باعث شکست شود ، هزینه بر و زمان بر باشد ولی اگر از آن شکست پله ای برای موفقیت بسازیم بهتر است که آن کار اشتباه را انجام دهیم .

مشتاق بودن ما به پول ، عشق ، مقام و تندرستی با یک جنگ خاموش درونی به موفقیت ختم نمی شود باید از بیرون خودمان کاری انجام دهیم حتی کوچک ، شروعی هر چقدر کوچک اما مداوم . جنگ درونی یعنی نمی توانم و نمی خواهم و تمام لحظه ها در حال فرار هستم و حتما هیچ کدام از ما اینگونه نمی خواهیم ، پس ادامه می دهیم با شادی و رضایت ، طاقت می آوریم و می جنگیم برای رسیدن به پیروزی .

2 دیدگاه برای “جنگ جنگ تا پیروزی. جنگ چیز بدی نیست

 1. Mohsen گفته:

  دقیقا ، دقیقا این نکته درست است انسان از زمان تولد شروع به جنگ می‌کند با تمام عوامل درونی و بیرونی که مانع رشدش می‌شود گاهی خودآگاه و گاهی ناخودآگاه مثلا وقتی ویروسی وارد بدن می‌شود به صورت کاملا خودکار گلبولهای سفید شروع به جنگ با ویروس می‌کنند تا ان بیماری رو شکست دهند در خارج از بدن هم جنگ ادامه دارد مثلا مقابله با سرمای محیط گرمای محیط تحولات فیزیکی بدن و همه و همه شاید برای اینکه بتوانیم به قول نگارنده از بار منفی آن کم کنیم به جنگ با انسان‌های دیگر رقابت بگوییم که رقابت سخت مثل جنگ است ، رقابتی که برای پیشرفت است بسیار پسندیده است جنگی که در صورت باخت هم شکست خورده نیستیم فقط تجربیاتمان بیشتر شده شاید جمله کلیشه ای جواد خان خیابانی که می‌گوید این باخت چیزی از ارزش‌های مان کم نمیکند پر بیراه نباشد در صورتیکه از آن درس بگیریم تا خودمان را برای مبارزه های بعدی آماده کنیم ، زندگی سراسر تلاش است سراسر جنگ است شاید باید از قلب یاد بگیریم هم کار می‌کند و هم عاشق می‌شود هم میجنگد و هم مهربان است چند وقت پیش ترانه ای شنیدم با این مضمون
  من اینارو فهمیدم از زندگی به جز مرگ هیچ چیزی اجبار نیست
  که بین من و آرزوهای دور به غیر از خودم هیچکی دیوار نیست
  من اینارو فهمیدم از زندگی که با سرنوشت میشه جنگید و برد
  که جنگیدن و باختن بهتره از اینکه نشست و فقط غصه خورد
  خواندنش خالی از لطف نیست .
  بسیار ممنون و سپاسگزارم از تیم خوب و حرفه ای شادی افزا و همچنین نگارنده خوش ذوق و‌ با سلیقه شما

 2. شادی افزا گفته:

  درود بر شما
  کاملا با شما موافقم و به قول دکتر علیرضا آزمندیان : اونجا روی پیشانیتان هیچی ننوشته .
  لازم است که برای پیروز شدن تلاش کنیم و دست از بهانه های ریز و درشت برداریم
  سپاس از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code