آیا راهکارهایی برای داشتن افکار مثبت وجود دارد؟

راهکارهای ساده برای داشتن افکار مثبت در زندگی

طبیعتا انسان هایی با داشتن افکار مثبت ، شادتر از افرادی هستند که مدام افکار منفی در سر دارند . اما آیا راهکارهایی وجود دارد که از افکار منفی دوری کنیم ؟ جواب بله است ، در این مطلب به راهکارهای ساده ای می پردازیم که با رعایت کردن آنها می توانید به راحتی افکار منفی را از زندگی خود حذف کنید .

راهکارهای ساده برای داشتن افکار مثبت در زندگی

خود را دوست بدارید

چند بار در روز جلوی آینه می روید ؟ در آینه به خود چه می گویید ؟ آیا اصلا در آینه با خود حرف می زنید ؟ اگر حرف می زنید بیشتر گله و شکایت می کنید یا خوشحالید و از خودتان و زندگیتان تعریف می کنید ؟

بیایید از امروز به هر شکلی که با خود گفتگو می کنید به خودتان انرژی دهید از کارهای حتی کوچک و مفیدی که انجام داده اید از خودتان تشکر کنید و به طور کلی خودتان را ارزشمند بدانید . این افکار مثبت و این عشق و علاقه به خودتان به شما انرژی می دهد تا شادتر و خوشحال تر زندگی قشنگ خود را دنبال کنید . ادامه دهید شما بهترین هستید .

در صحبت های خود از کلمات و جمله های مثبت استفاده کنید .

کلمات بار دارند و باید مواظب تک تک کلماتی که می گوییم باشیم مثلا سعی کنید از این به بعد وقتی می خواهیم از کسی تشکر کنیم و به او انرژی دهیم نگوییم خسته نباشید (کلمه خسته نباشید بار منفی دارد و حس خستگی را به شخص منتقل می کند با اینکه متاسفانه برای اکثر ما ایرانی ها این کلمه عادت شده است ) و بجای آن بگویید خدا قوت ، شاد باشید .

نگاه خود را تغییر دهید

متاسفانه خیلی از ما ایرانی ها وقتی با صحنه تصادفی روبرو می شویم و یا می بینیم شخصی با شخص دیگری به هر شکلی درگیر شده است سریعا خود را به صحنه حادثه می رسانیم و عمل زشت تر که بعضی از ماها سریع با موبایل خود از صحنه فیلم می گیریم .

عزیزان من اگر شما در بین مسیر زندگی مثلا با صحنه یک تصادف رانندگی مواجه می شوید اگر پزشک نیستید و کمکی نمی توانید بکنید توقف شما فقط باعث مزاحمت و مشکلات می شود و اگر خبرنگار هم نیستید دلیلی ندارد از صحنه تصادف گزارش یا فیلم تهیه کنید .

دوستان ، همه ما انسان ها مثل یک زنجیر به همدیگر وصل هستیم و هر کدام از ما در این چرخه می توانیم به هم کمک کنیم یا به هم آسیب رسانیم ، انتخاب با شماست .

در این پادکست چه می شنوید ؟

پیشنهاد می کنم حتما این پادکست را با صدای مهران بهروزی گوش دهید تا با دیگر راهکارهای ساده برای داشتن افکار مثبت در زندگی آشنا شوید و یادمان باشد همه ما برای شادی زندگی خود مسئولیم و بسیاری مواقع بهتر است قبل از اینکه تقصیرات را به گردن این و آن بیندازیم به خودمان رجوع کنیم .

مطلب پیشنهادی :

عوامل موثر در مثبت نگری و شادی چیست ؟