عکس نوشته و فونت های آن

عکس نوشته

اهمیت فونت در عکس نوشته

همه ما بارها و بارها کلمه فونت را شنیده ایم. اما واقعا نمی دانیم فونت چیست؟ برای درک بهتر فونت و این که بدانیم فونت در عکس نوشته چه کاربردی دارد باید چند سالی به عقب برگردیم.

در گذشته تکنولوژی پیشرفته ای وجود نداشته است. مردم برای رد و بدل کردن متون خود باید با خط خود می نوشتند. خط های مختلف ، سختی های خواندن خط افراد دیگر ، ناخوانا بودن و حتی برداشت اشتباه از متن بسیار زیاد بود. با پیشرفت تکنولوژی و به وجود آمدن دستگاه تایپ اوضاع کمی بهتر شد. یک مدل خط واحد در نظر گرفته شد و دستگاه های تایپ با آن تایپ می کردند.

کم کم سیستم های کامپیوتری به وجود آمدند و زندگی انسان را درگیر کردند. عکس های مختلف، ویدئو ها و حتی عکس نوشته های مختلف به وجود آمدند. یکی از مهم ترین امکانات سیستم های کامپیوتری فونت ها هستند. تایپوگرافی پیشرفت کرد و چندین خط مختلف با قالب های گوناگون در سیستم ها ذخیره شد.

همانطور که متوجه شدید فونت مجموعه قالب هایی است که برای متن به کار برده می شود. به این صورت ما می توانیم به راحتی و با یک کلیک متن مورد نظر خودرا در قالب دلخواه مشاهده کنیم. افراد زیادی هستند که خط خوبی ندارند. با کمک فونت می تواند متن خود را به خط نستعلیق تایپ کنند و سپس آن را چاپ کنند.

برای مشاهده مزیت های عکس نوشته کلیک کنید.

ضمنا شما می توانید به راحتی فونت های مختلف را دانلود کنید و به سیستم خود اضافه نمایید. فونت ها به زبان های مختلف وجود دارند و کاربر فقط باید از ظاهر های مختلف آن ها لذت ببرد.

استفاده از فونت در عکس نوشته چه سودی دارد

اندازه فونت در عکس نوشته

فونت ها علاوه بر این که یک دست خط را برای ما تداعی می کنند مزایای دیگری نیز دارند. هنگامی که از فونت استفاده می کنیم می توانیم اندازه متن را نیز مشخص کنیم. به این ترتیب می توان یک جمله را با یک فونت در یک برگه A4 نوشت. یا خط به خط تمام جملات را یکسان در نظر گرفت. همچنین می توانیم کلمه به خصوصی را بزرگتر کنیم و یا سر تیتر قرار بدهیم.

استایل های فونت در عکس نوشته

یکی دیگر از مزایای استفاده فونت در عکس نوشته استایل هایی است که می توانیم استفاده کنیم. هنگامی که متن ما آماده شد برای خوانایی بهتر نیاز به یک سری ابزار داریم که به راحتی این کار را برای ما انجام می دهد.

یکی از مهم ترین استایل های فونت Bold کردن بخشی از متن می باشد. با این کار متن به صورت بزرگ تری نشان داده می شود. به این ترتیب می توانیم کلماتی که برای ما مهم هستند را به این صورت نمایش دهیم. برای بهتر متوجه شدن این موضوع به این پاراگراف دقت کنید. کل این پاراگراف به صورت Bold نوشته شده است.

یکی دیگر از استایل های محبوب در عکس نوشته ها ایتالیک می باشد. استایل ایتالیک متن ما را کمی شیب دار می کند. این کار اگر به جا استفاده شود می تواند زیبایی بسیار زیبایی را به متن بدهد. برای درک بهتر ایتالیک به این پاراگراف دقت کنید. کل این پاراگراف به صورت ایتالیک نوشته شده است.

هم چنین می توان یک متن را هم Bold کرد و هم ایتالیک آن را فعال کرد که در این صورت متن به شکل این پاراگراف نمایش داده می شود.

رنگ فونت در عکس نوشته

یکی از مهم ترین پیشرفت های تایپوگرافی که در عکس نوشته بسیار کاربرد دارد رنگ بندی فونت های می باشد. شما به راحتی و با یک کلیک می توانید رنگ متن مورد نظر خود را تغییر دهید. برای نمونه این پاراگراف را به صورت رنگی نوشته ایم. ار کمی دقت کنید متوجه می شوید که این متن علاوه بر تغییر رنگ به صورت Bold نوشته شده است.

گزینه های بسیار زیاد دیگری نیز برای استایل ها وجود دارد. مثلا می توانید روی متن خط بکشید یا زیر آن را خط بکشید. از آن جایی که این گزینه ها کاربرد کم تری دارند و در عکس نوشته استفاده نمی شوند توضیح زیادی درباره آن ها نمی دهیم.

فونت های مناسب عکس نوشته

تا به اینجا متوجه شدید که فونت ها چه اثری بر متن مورد نظر ما دارند. اما این که چه فونتی مناسب عکس نوشته یا متون دیگر است را از کجا باید متوجه شویم؟

در حالت کلی انتخاب فونت یک امر کاملا سلیقه ای به حساب می آید و دید زیبایی شناسی هر فرد را به چالش می کشد. اما هستند فونت هایی که پر استفاده تر به حساب می آیند. عکس نوشته های مختلف با فونت های مختلف معنا و مفهوم پیدا می کنند. در ادامه چند فونت محبوب در ایران را به شما معرفی می کنیم.

فونت نستعلیق

یکی از محبوب ترین فونت های ایرانی بدون شک نستعلیق است. ما در عکس نوشته معمولا برای سالگرد ازدواج و یا مراسم های مهم از این فونت کاربردی  استفاده می کنیم. 

نمونه فونت نستعلیق

عکس نوشته

فونت های سری دیما

مجموعه فونت هایی است که برای کار های گرافیکی به شدت توصیه می شود. عکس نوشته از این سری فونت بسیار استقبال می کند. یک متن با انتخاب چنین فونت هایی بسیار شیک و گرافیکی می شود.

نمونه فونت دیما

عکس نوشته

فونت نگار

یکی دیگر از زیبا ترین فونت ها به خصوص در عکس نوشته ها فونت نگار است. این فونت نیز گرافیکی به حساب می آید و جلوه بسیار خاصی را به متن های کوتاه می دهد. 

نمونه فونت نگار

عکس نوشته

فونت های سری B

البته در این میان هستند فونت هایی که بیشتر برای نامه های اداری و رسمی استفاده می شوند. فونت هایی مانند B zar و B titr و B nazanin و B yekan جز این دسته هستند. نکته درباره فونت های سری B این است که آن ها به صورت Bold  نوشته می شوند.

البته باید بدانید که میتوان از آن ها نیز در عکس نوشته استفاده کرد. ولی از آن جا که عکس نوشته یک محصول گرافیکی می باشد توصیه ما این است که از فونت های گرافیکی استفاده کنید. به این صورت علاوه بر جذابیت عکس حس راحتی و خودمانی بودن را نیز بیشتر القا خواهید کرد.