پنج دقیقه های شادی – قدرت انتخاب

5 دقیقه های شادی - قدرت انتخاب

 انسان قدرت انتخاب دارد اما شاید در محدوده خودش. طبیعتا خدا همیشه خیر و صلاح ما را می خواهد و با اینکه انتخاب راه را برعهده ما گذاشته است و این قدرت را به ما داده که با فکر و قلب خود بهترین راه را انتخاب کنیم اما حتما اگر گزینه درستی انتخاب نکنیم و به بیراهه برویم ما راه آگاه خواهد کرد و اطلاع خواهد که این راه بیراهه است پس قبل از هر انتخاب باید گوش کنیم.

گوش کنیم پروردگارمان چه می گوید

گوش کنیم که خداوند به ما چه می گوید و آیا تایید می کند راه درست همین است و یا به ما اطلاع می دهد که مسیر خود را عوض کنیم .  چقدر گوش می کنیم ؟ آیا تا حالا در موقعیتی از زندگی قرار گرفته اید که بگویید خدایا چرا من؟ من چرا باید الان در این شرایط باشم؟ مگه من چکار کردم؟ یعنی انقدر آدم بدی بودم؟ الان دارم امتحان پس می دهم؟ این مجازات چه کار اشتباه من است؟

آیا به این موضوع هم فکر کرده اید که شاید سخنان خدا را نشنیده ایم و به بیراهه رفتیم و خدا ما را در این شرایط قرار داده است که بفهمیم اگر همین طور به مسیرمان ادامه می دادیم اتفاقات ناگواری رخ می داد . بیندیشم و ببینیم شاید این بهترین باشد ، شاید شرایط و مسیرهای دیگر خیلی سخت تر و غیر قابل تحمل تر باشند. اینجاست که باید ایمانمان را قوی کنیم و بگویم خدایا شکرت ، راضیم به رضای تو . حتما او برایمان بهترین ها را فراهم می کند و راه درست را نشانمان می دهد . صبور باشیم و با خدا صحبت کنیم ، گوش دهیم که او چه می گوید.

2 دیدگاه برای “پنج دقیقه های شادی – قدرت انتخاب

 1. Mohsen گفته:

  بسیار عالی به لحاظ نوع نگرش به اتفاقات پیرامون فلاسفه نظرات گوناگونی دارند و این نظر که در بالا بود بسیار به عقاید من نزدیک است از سویی قدرت و تاثیر شکرگذاری که معجزه آن را در زندگی خودم دیده ام و همچنین ایمان و باور به پرودگار ولی به هر حال بازگشت به قبل و‌ پردازش اشتباهات گذشته و سر منشا اتفاقات هم قابل چشم پوشی نیست هر چند باید بسیار کم رنگ و حتی محو گردد
  بسیار سپاسگزارم از نگارنده و همچنین شادی افزایی های محترم 🙏

  • شادی افزا گفته:

   درود بر همراه همیشگی شادی افزا
   انسان های ارزشمندی همانند شما به زندگی معنای دوباره می بخشند
   از لطف و توجه شما دوست عزیز بینهایت سپاسگزاریم
   پیروز و پاینده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code