تجربه سالمندان یعنی شادی ، یعنی زندگی

تجربه سالمندان یعنی شادی

از تجربه بزرگ ترها استفاده کنیم . تجربه سالمندان به ما درس زندگی می دهند . درس درست زندگی کردن ، درس شاد زندگی کردن . تجربه یعنی انجام کاری در گذشته توسط یک یا چند نفر (چه درست یا غلط) و رساندن پیام او به یک یا چند نفر دیگر در زمان حاضر برای ادامه یک زندگی بهتر .

یا به عبارت دیگر تجربه یعنی جلوگیری از آزمون و خطا و این یعنی سریعتر و بهتر به موفقیت می رسیم .

تجربه سالمندان مسیر راه را برایمان هموار می کنند

همیشه وقتی با عشق و علاقه قرار است کاری را شروع کنیم بهتر است در شروع کار کمی تامل کنیم ، البته تامل کردن نباید به اندازه ای طولانی شود که از شروع آن کار منصرف شویم بلکه باید به اندازه ای تامل کنیم که بتوانیم از تجربه چند نفر بزرگ تر که قبلا این مسیر را رفته اند ، استفاده کنیم ، این تجربه ها می توانند  مسیر راه را برای ما هموار کنند.

حتما زندگی زیباتر ، لذت بخش تر و شادتر خواهد بود وقتی بدانیم که مسیر راه را درست انتخاب کرده ایم و بدانیم که چگونه این مسیر را را طی کنیم .

قدردان این تجربیات ارزشمند باشیم . این تجربیات با اینکه بسیار گران بدست آمده است اما در بسیاری مواقع بسیار ارزان یا حتی رایگان به دست ما می رسد.

در این پادکست چه می شنویم ؟

در این پادکست با صدای شیرین بهروزی داستان پدری را خواهیم شنید که در هنگام مرگ سه وصیت به فرزندش می کند . اولین وصیت : اگر قصد فروش ملکی را داشتی ابتدا دستی به سر و روی آن بکش بعد آن را بفروش . دومین وصیت : اگر خواستی قمار کنی سعی کن با بزرگترین قمارباز شهر بازی کنی و سومین وصیت : و اگر قصد داشتی سیگار را شروع کنی با آدم بزرگسالی شروع کن .

بقیه داستان را در این پادکست می شنویم تا متوجه شویم که چگونه این سه وصیت و تجربیات ارزشمند پدر توانست به زندگی فرزندش جان تازه ای بخشد .

مطلب پیشنهادی :

مواظب اشتباهات کوچک زندگی خود باشیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code