تمرین و تکرار حتما ، نسخه پیچیدن هرگز

تمرین و تکرار حتما

احتمالا کتاب باشگاه پنج صبحی ها و کتاب های مشابه آن را خوانده اید . هر کدام از این کتاب ها به ما پیشنهادهای ارائه می دهند که برای عملی شدن آن ها نیاز به تمرین و تکرار داریم اما هیچ کدام نسخه شخصی ما نیست و فقط یک پیشنهاد است .

هر چیزی با تمرین و تکرار شکل می گیرد ؟

حتما شنیده اید که هر کاری که می خواهیم به عادت تبدیل شود فقط لازم است ۲۱ روز آن را تکرار کنیم تا ذهن آن را بپذیرد و تبدیل به عادت زندگی شود اما واقعا این طور است ؟ من کاری به عدد تکرار و تمرین این ماجرا ندارم ، ۲۱ روز ، ۱۰۰ روز ، اصلا ۱۰۰۰ روز ، اگر ما دوست نداشته باشیم آن کار را انجام دهیم حالا اگر هزاران روز هم تکرار کنیم و به زور آن را انجام دهیم و علاقه و انگیزه ای به آن کار نشان ندهیم بالاخره یک روز ذهن آن را پس می زند.

حتما هر کدام از ما این تجربه را داشته ایم که یک کار را با علاقه شروع کردیم و کمتر از چند روز جز عادت های زندگی ما شده است و همچنان داریم ادامه می دهیم . منطقی باشیم و به ذهن خود آموزش درست دهیم  . قبل از انجام هر کار بیندیشیم و با خود خلوت کنیم که آیا دوست دارم این کار را انجام دهم ؟ نتیجه این کار چیست ؟ من را به هدف دلخواهم خواهد رساند ؟ حتما مشاوره گرفتن از انسان های متخصص و با تجربه امری درست است ولی تصمیم نهایی را من و شما می گیریم و هیچ نسخه ای برای هیچ کسی وجود نداشته و ندارد .

داستان ریز عادت ها چیز دیگری است

الان دوباره یکسری جبهه می گیرند که پس ریز عادت ها و خرده عادت ها چی ؟ ریز عادت ها ، عادت های خوبی هستند که خودمان می خواهیم در زندگی ما شکل بگیرند و انقدر کوچک هستند که تا ذهن و مغز بخواهند تجزیه و تحلیل کنند که این کار سخت است یا نه ، مورد علاقه من هست یا نه ، آن کار انجام شده است و تمام و به مرور زمان با تکرار تبدیل به عادت می شود . امیدوارم متوجه تفاوت ریز عادت ها با نسخه پیچیدن های اشتباه شده باشید . (کتاب های مختلفی درباره ریز عادت ها و عادت های خرد وجود دارد که پیشنهاد می کنم مطالعه کنید)

مطلب پیشنهادی :

عادت های خوب برای زندگی بهتر (قسمت اول)

 

4 دیدگاه برای “تمرین و تکرار حتما ، نسخه پیچیدن هرگز

 1. Mohsen گفته:

  درود بر شما
  آفرین ،چقدر درست ، واقعا چقدر لذت بردم از بیان درست و بجا بخصوص در آخر پاراگراف دوم آنجا که فرمودید« اگر انگیزه و علاقه ای نداشته باشیم بالاخره یک روز ذهن آن را پس میزند » یا آنجا که « تصمیم نهایی را خودمان میگیریم هیچ نسخه ای برای هیچ کس وجود ندارد» بسیار دقیق و پند اموز بود
  حتما قصدم تکرار مطالبتان بود چندین بار خواندم شاید مثل سرمشق کودکی از رویش چند بار هم بنویسم
  میلیاردها انسان تا به حال در کره زمین زندگی کردن ولی هیج کدام به هیچ لحاظ شبیه هم نبودن که بخواهیم نسخه مشترک بدهیم ولی هر کس از هر جا اگر بخواهد می‌تواند آغاز کند . فردوسی بزرگ در یکی از داستان‌هایش میفرماید
  ازین مرغ پرورده وان دیوزاد
  چه گویی چگونه برآید نژاد
  بسیار کامل ، خیلی خیلی ممنونم بسیار مطالب خوبی بود تشکر میکنم از نگارنده محترم و همچنین گروه کاربلد شادی افزا

 2. رآمتین گفته:

  تمرین و تکرار و اهمیت آن را به خوبی بیان کردید. آن‌چه بسیار سخت است استمرار است. من مدتی برای استمرار در کارهایم از تمرینات ذهن‌آگاهی استفاده می‌کردم و واقعا توانست کمک کننده باشد.

  • کیوان خسروی گفته:

   درود بر شما
   دقیقا همینطور که فرمودید استمرار بسیار مسئله مهمی است و سپاس که به اهمیت این موضوع اشاره کردید . حتما در مورد استمرار در مطالب بعدی در این سایت بیشتر محتوا تولید خواهیم کرد .
   سپاس فراوان

دیدگاه‌ها بسته شده است.