عکس نوشته های انگیزشی و جمله های پرانرژی ماه فروردین

عکس نوشته های انگیزشی و پرانرژی ماه فروردین

فروردین از راه رسید و سال جدید شروع شد ، سالی نو و آغازی نو و چه چیزی بهتر از عکس نوشته های انگیزشی و جمله های پرانرژی می تواند حال ما را در شروع سال جدید خوب کند . با من همراه شوید از همین ابتدا تا …

همینطوری خالی خالی آهسته و پیوسته ؟ نه نمیشه !!

خرگوش بعد از آن باخت اسفناک از لاک پشت ، گوشه خانه افتاد و افسردگی گرفت و بعد از مدتی که از افسردگی به اصطلاح رهایی پیدا کرد به کلاس های یوگا رفت ، به شهرها و کشورهای مختلف سفر کرد و راه ها و کارهای مختلفی را امتحان کرد تا شاید بتواند کمی از فشار تحقیرهای دیگران را بکاهد اما فایده آنچنانی نداشت ، خرگوشی پر جنب و جوش از لاک پشت در یک مسابقه دو سرعت ببازد!! وای ! …  و بالاخره خرگوش تصمیم گرفت که دوباره با لاک پشت مسابقه دهد .

شعار لاک پشت : ” آهسته و پیوسته “

اما وقتی این پیام به گوش لاک پشت رسید ، لاک پشت قاطعانه گفت نه . من به گذشته دیگر بر نمی گردم و نگاهم رو به آینده است و لاک پشت در این روزها شدیدا مشغول سخنرانی های انگیزشی در سالن ها ده هزار نفره ای بود که آمده بودند که راز موفقیت لاک پشت را از زبان خودش بشنوند و شعار همیشگی لاک پشت : ” آهسته و پیوسته ” .

اما برد این مسابقه چقدر ربط به لاک پشت داشت و چقدر به خرگوش ؟ خرگوشی که بین راه انقدر چرت زد تا زمان و مکان از کنترلش خارج شد و باخت ، به همین راحتی و این برد چه ربطی به لاک پشت داشت ؟ این ها جملاتی بود که خرگوش بارها بارها با خود تکرار می کرد و همچنان خود را سرزنش می کرد ولی خرگوش تصمیم خود را گرفته بود و شروع کرد به تمرین و باز هم تمرین .

تمرین ، پشتکار و انگیزه خرگوش برای موفقیت

تمرین ، پشتکار و انگیزه خرگوش برای موفقیت

روزها می دوید ، شب ها می دوید ، روزی دو ساعت ، پنج ساعت و شاید روزی ده ساعت و همچنان می دوید و می دوید و می دوید بدون اینکه مسابقه ای در کار باشد و در راه دویدنش با هر غریبه ای که بر می خورد می کرد به او می گفت : می خواهم دوباره با لاک پشت مسابقه دهم . آیا به نظرتان این بار هم خواهم باخت ؟ و بدون اینکه منتظر پاسخی از غریبه ها باشد باز به راه خود ادامه می داد و می دوید .

تا اینکه بالاخره به گوش لاک پشت رسید که خرگوش تصمیم دارد دوباره مسابقه دهد و مجددا جواب لاک پشت نه بود اما این بار نه های مکرر لاک پشت باعث شکل گیری ده ها سوال در ذهن غریبه هایی شد که نمی فهمیدند که چرا لاک پشت حاضر به تکرا مسابقه نیست ؟ آیا این برد لاک پشت اتفاقی بوده ؟ شعار همیشگی لاک پشت ” آهسته و پیوسته ” چی ، این هم فقط یک شعار است ؟ و بالاخره لاک پشت زیر فشار این سوال ها تصمیم گرفت که دوباره با خرگوش مسابقه دهد .

شروع مسابقه دوباره خرگوش و لاک پشت

ده روز دیگر قرار بود مسابقه دوباره شروع شود و خرگوش در این مدت باقیمانده به مسابقه به شدت تمرین هایش اضافه کرد و لاک پشت با پیاده روی روزانه خود و گرفتن رژیم غذایی خود ادامه داد ، تقریبا کاری که همیشه می کرد.

خرگوش و لاک پشت روی خط آغازین مسابقه کنار هم ایستاده بودند و چشم در چشم هم دوختند و با  شلیک گلوله مسابقه آغاز شد و خرگوش همانند گلوله ای به جلو پرتاب شد و بعد از چند دقیقه کیلومترها دور شده بود و وقتی خبر برنده شدن خرگوش به گوش لاک پشت رسید که هنوز لاک پشت در زیر پلاکارد شروع مسابقه آهسته و پیوسته در حال حرکت بود. و خرگوش نه تنها رکورد سرعت خرگوش ها را شکست بلکه رکورد سرعت انواع پستانداران زیر ده کیلوگرم را هم شکست و لاک پشت این بار باخت ، بدم باخت . 

عکس نوشته های انگیزشی ماه فروردین

عکس نوشته های انگیزشی ماه فروردین

آهسته پیوسته خالی ؟ بدون مهارت ؟ بدون توانایی ؟ بدون …؟

آیا خرگوش مسئول باخت اول خود بود؟ غرور بیش از اندازه خرگوش در حدی فراتر رفت که سوزاند و خاکستر کرد تمام باورها و اعتقادات خودش و دیگران درباره خرگوش ها را.  تلاش و پشتکار ، تمرین ، مهارت ، توانایی و … این ها چیزهای دیگری است که در کنار حرکت آهسته و پیوسته حتما لازم و ضروری است . 

  • این مطلب ، خلاصه بود از داستان تکرار مسابقه از کتاب آن ها تندتر رانده بودند و از باران جلو زده بودند از بی جی نواک 

—————————————————-

ترس از عدم تایید را رها کنید 

قبول کنیم که اکثر ما انسان ها بخشی از زندگی خود را منتظر تایید یا عدم تایید دیگران هستیم . می پذیرم که تحسین و تشویق برای دو طرف (تحسین کننده و تشویق شده) بسیار جذاب و تاثیرگذار است اما ترس از اینکه دیگران ما را تایید کنند یا نه بدون شک زندگی را نابود خواهد کرد.

عکس نوشته های انگیزشی ماه فروردین

عکس نوشته های انگیزشی ماه فروردین

وین دایر می گوید : ” ترس از عدم تایید را رها کنید ، به آن نیازی ندارید . اهداف زندگیتان را دنبال کنید “

مهر تایید نهایی را ما خواهیم زد ، نه هیچ کس دیگری.

مهر تایید نهایی را ما خواهیم زد

دیگران اجازه نظر دادن ، پیشنهاد و انتقاد سازنده را دارند اما ما در نهایت تصمیم می گیریم که چه چیزی را قبول یا رد  کنیم . احترام گذاشتن ، دوست داشتن ، عشق ورزیدن و محبت کردن ، موج زیبایی از شادی را به زندگی ما سرازیر خواهد کرد اما شادی اصلی از زمانی شروع می شود که منتظر تایید دیگران نباشیم .

—————————————————

بازی تمام نمی شود تا وقتی برنده شویم

همه ما داستان های شکست های زیاد انسان های موفق را می دانیم و باز هم می دانیم که در این بازی افرادی موفق می شوند که بعد از هر شکست دوباره بلند شوند ، یاد بگیرند و دوباره ادامه دهند . این داستان شاید  یک داستان تکراری باشد که بارها از این و آن شنیده ایم و یا در جاهای دیگری آن را دیده یا خوانده ایم اما چه خوشمان بیاید و چه خوشمان نیاید یک داستان کامل واقعی است.

چگونه برنده میدان باشیم

چگونه برنده میدان باشیم

طبق این عکس نوشته ” بازی تمام نمی شود تا وقتی برنده شویم ” و در بسیاری از مواقع در این مسیر موفقیت ، خود را بازنده می دانیم چون دو قدم بعدی این مسیر را نمی بینیم . دو قدم جلوتر می توانیم به هدفمان برسیم ولی چون آن را نمی بینیم خود را بازنده فرض می کنیم و ناامید می شویم ، اما راه حل برنده شدن بسیار ساده است :

آرزوهای خود را ببینیم

عکس نوشته بازی تمام نمی شود

رویاها و آرزوهای خود را ببینیم و کاملا در ذهن خود با جزئیات تصور کنیم . ما باید بدانیم در چه زمان و تاریخی به آرزوهای خود می رسیم و اکنون ما برنده همیشگی این بازی هستیم و آرزوها و رویاهایمان دور از دسترس نخواهد بود .

مطلب پیشنهادی :

عکس نوشته های شاد – جمله های انگیزشی و پرانرژی اسفند