نظم و تعهد شادی می آورد

نظم و تعهد شادی می آورد

بارها بارها شنیده اید و چند باری هم من در همین سایت گفتم که همه چیز در درون ما شکل می گیرد و خیلی نباید وابسته به بیرون از خودمان باشیم اما این چه ربطی به نظم و تعهد دارد ؟

می خواهم بگویم همه ما انسان ها زنجیروار به هم ربط داریم و اگر من تعهد و نظم داشته باشم علاوه بر اینکه خودم شاد می شوم باعث شادی دیگران هم می شوم . گیج نشوید یکی یکی توضیح خواهم داد .

نظم و تعهد را از خودمان شروع کنیم .

ابتدا بیاییم از خودمان شروع کنیم ، نظم را در زندگی شخصی خود ایجاد کنیم از مرتب کردن میز کار گرفته تا کمد لباس ها و خانه و… .

یک بزرگی می گفت اگر می بینی چیزی را در خانه گم کرده ای شروع به مرتب کردن خانه کن و احتمال اینکه گم کرده خود را پیدا کنی و شاد شوی بسیار زیاد است .

خیلی چیزها را ما در زندگیمان دیگر لازم نداریم و هنوز داریم جمع می کنیم . تفاوت دارد بین موزه و محل زندگی شما .

در کمد لباس خود را باز کنید ، این کمد شلوغ و بی نظم لباس به شما آرامش می دهد ؟ بیایید یکی یکی لباس های خود را بیرون بیاورید . با خود بگویید این لباس را چندبار پوشیده ام ؟ چند بار دیگر احتمال دارد این لباس را بپوشم ؟ آیا لباسی دارم که با این شلوار ست کنم ؟ این لباس برای من تنگ نشده است ؟ بدون شک با پرسیدن این سوال ها قسمتی از لباس های شما از کمد شما حذف خواهد شد .

حالا ته کمد لباس خود را می بینید ، چوب لباسی های خالی دارید و فضای کافی برای جایگزینی لباس های جدید . شما ناخواسته با این کار به کائنات هم سیگنال می دهید که لباس های جذاب تری برای کمد خود می خواهم پس حتما کمد شما به زودی با لباس های جدید و دلخواهتان پرخواهد شد .

نظم و تعهد شما  علاوه بر خودتان به دیگران هم شادی می دهد

این موضوع هم برای شما شادی آور است و هم برای دیگران و اگر در تعهدی که به دیگران دادید کوتاهی کنید و نظم در کارهایتان نداشته باشید و هر لحظه با دروغ یا هر ترفند دیگری به اصطلاح به دنبال پیچاندن دیگران باشید اول از همه آرامش و شادی را از خودتان دور می کنید و بعد از آن این آرامش و شادی را از دیگران می گیرید .

نظم و تعهد

طبیعتا دنیا ایده الی است که همه در زندگی سر عهد و پیمان خود بمانند و پایبند نظم و تعهد خود به دیگران باشند . اما جالب اینجاست که اگر به هر دلیلی به تعهد و قول خود به دیگران با نظم عمل نکنید بدون شک آرامش و شادی را از خود می رانید اما طرف مقابلتان می تواند تمرین کند و تلاش کند که برای بی نظمی های شما انقدر حرص نخورد و شادی را خودش نگیرد اما این موضوع برای شما صدق نمی کند ، شما اگر در کارهای خود نظم و تعهد نداشته باشید راهی به غیر از بی قراری و دور کردن شادی از خود ندارید .

مطلب پیشنهادی :

رابطه ماسک با شادی در روز جهانی آماده باش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code