عکس نوشته های فروردین ۱۴۰۰

عکس نوشته های فروردین

فروردین آمد ، فروردین ۱۴۰۰ . و شروعی دوباره با عکس نوشته های فروردین . در تقویم ما ایرانی ها برگ های تقویم هنوز نو و تازه اند ، مثل تازگی بهار و مثل تازگی زندگی ، تا پایان سال و کهنگی این برگ ها خیلی زمان داریم اما آیا امسال ؟ …. . و امیدواریم که امسال باشد به ز پارسال .

۳ فروردین – عکس نوشته های فروردین

روز جهانی توله سگ

بازیگوش ، پرجنب و جوش و پرانرژی … توله سگ .
خیلی دوست داشتنی هستند ، نیستند ؟ و شاید هر کدام از ماها دوست داریم یکی از این ها را در خانه خود داشته باشیم ، توله سگ و عرض می کنم .
توله سگ فحش نیست و به فرزند سگ گفته می شود . امروز روز این حیوانات بازیگوش است . حیوانات جذاب و خوشگلی که حال همه ما را خوب می کنند ، توله سگ ها خیلی وقت است به خانه های ما آمدند و در خانه بسیاری از ما انسان ها به عنوان حیوان خانگی شناخته می شوند .
دلیل حال خوب ما با این حیوانات شیرین این است که با دیدن این حیوانات می توانیم خودمان را بازیگوش و کودک نشان دهیم و آن ها نه تنها ما را سرزنش نمی کنند بلکه هم رنگ و همراه ما خواهند شد .

دوست داشتنی های شیرین ، دوستتان داریم و روزتان مبارک.

۷ فروردین

ساعت زمین فروردین 1400

گله مندی می دانم ، دلخوری حق داری .
اما باز فرصتی دیگری از تو می خواهم ، می خواهم امسال هم مثل هر سال در این روز ، در این ساعت ، پیمان ببندم و مثل هر سال … . لطفا ، اجازه بده …

نشکنیم عهدی که بستیم با زمین               تا که غمگینش نبینیم بعد از این

۱۵ فروردین – عکس نوشته های فروردین

روز جهانی ویتامین ث

شاید همه ما هر جا که قصد داریم از سرما خوردگی به هر نحوی رهایی پیدا کنیم دست به دامن این ویتامین می شویم و با اینکه می دانیم مصرف بیش از اندازه آن ذخیره نمی شود بلکه دفع می شود اما اعتقاد داریم که کار از محکم کاری عیب نمی کند .
در این روزهای حساس که همه دنیا نیاز به ایمنی و مراقبت از سیستم دفاعی بدنشان را دارند شاید اگر کمی فکر کنیم مهم تر از ویتامین ها خیلی موارد دیگر هم باشند که کار از محکم کاریشان عیب نکند و امروز جرقه ای بود برای یاداوری مجدد این موضوع که هنوز تمام نشده است و ممنون ویتامین ث برای این یاداوری ارزشمند .
.
روز جهانی ویتامن ث مبارک

۱۸ فروردین

روز جهانی بهداشت و سلامت

این روزها عجیب نیاز است … ، سلامتی را عرض می کنم ، البته سلامتی همیشه خوب است اما این روزها بیشتر از هر وقت دیگری قدردانش هستیم و یکی از ملزومات مهم داشتن آن هم رعایت بهداشت است ، اسمش را این روزها گذاشتند “پروتکل بهداشتی” ، اما همان بهداشتی است که از قدیم باید رعایت می کردیم و الان هم طبیعتا بیشتر .
قصد ندارم درس بهداشت بدهم و البته نه بلد هستم و نه در جایگاهی هستم که اجازه این کار را به خودم بدهم اما می خواهم بگم قدردان داشته های امروزمان باشیم و با دقت از آن ها مراقبت کنیم تا خدایی نکرده مجبور نباشیم فردا روزی حسرت نداشتن آن ها را بخوریم .
.
روز جهانی بهداشت و سلامت مبارک

۱۹ فروردین 

تصویری از یک پرنده بکشید

همیشه در کودکی و حتی در همین سن و سال هم ، آن هفتی هایی که به شکل پرنده در بالای نقاشی ها کشیده می شد بیانگر زیباترین پرواز پرنده ها بود ، یعنی مهم نبود چه شکلی و به چه سادگی کشیده شود مهم این بود که چه چیزی می خواهد بگوید و چه می بینیم .
زندگی به همین سادگی است و پرواز هم به همین زیبایی ، امروز قلم و کاغذ را بردار و تصویر یک یا چند پرنده را در آسمان بکش . چه روز قشنگی ، خجسته و مبارک باد .

۲۱ فروردین – عکس نوشته های فروردین

عکس نوشته های فروردین - روز جهانی خواهر و برادر

امروز وقت جشن گرفتن است و وقت آن است که این پیوند جدانشدنی را به خواهر و برادرها شادباش بگوییم . شمایی که از لحظه تولد در کنار هم بودید و این زنجیر ارتباط زیبا را در طول زندگی خود ناگسستنی می دانید . ایام به کام ، روزگارتان خوش باد .
.
روز جهانی خواهر و برادر مبارک .

۲۵ فروردین 

روز جهانی دلفین مبارک

نگاهش آرامش بخش و پرمحبت است .
انگار همیشه لبخندی بر روی صورت دارد و با دیدنمان خوشحال می شود ، نوازش پوست لطیف او مثل یک مسکن عمل می کند …. او باهوش است و می فهمد ، او راز آفرینش را می داند .
.
روز جهانی دلفین مبارک

۲۸ فروردین – عکس نوشته های فروردین

روز جهانی خفاش مبارک

خفاش ها را جدی بگیریم !!
این موجودات ارزشمند را جدی بگیریم ، نه بخاطر اینکه از آن ها بترسیم یا غذای سفره های بعضی ها شوند . بلکه جدی بگیریم به این دلیل که این موجودات بیش از آنکه تصور می کنیم به اکوسیستم کمک می کنند . غذای اکثر خفاش ها میوه و حشره است و گونه های بسیار نادر این جانور ارزشمند بیماری ها را گسترش می دهند.
خفاش ها می توانند در هر ساعت تا هزار پشه را بخورند و تصور کنید اگر این پشه ها توسط این موجودات ارزشمند خورده نمی شد چه اتفاقی می افتاد . پیشنهاد می کنم در این روز ارزشمند همانطور که از این پستاندار مفید تقدیر و تشکر می کنیم ، بررسی کنیم تا متوجه شویم که چقدر خفاش های می توانند در طبیعت مفید باشند .
.
روز جهانی تقدیر از خفاش مبارک

۲۹ فروردین

روز میراث جهانی

امروز برای همه جهان جشن می گیریم .
میراث فرهنگی هر کشوری برای مردمان آن سرزمین بسیار ارزشمند است اما امروز فارغ از اینکه در چه شهر و کشوری زندگی می کنیم و زادگاه و وطن ما کجاست ، تمام جهان جشن می گیریم .
میراث فرهنگی ، آثار تاریخی و باستانی سرتاسر جهان باید برای همه جهانیان حفظ شود و باید همگی تلاش کنیم از این میراث به عنون دارایی بسیار باارزش کشورها محافظت کنیم .
.
روز میراث جهانی مبارک

 

عکس نوشته های ماه اسفند – ۳ تا ۳۰ اسفند ۹۹

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code