بخشیدن هنری است که آن را هر کسی ندارد

بخشیدن هنر است

بخشش ، گذشت ، این ها در زندگی ما چه مفهومی دارند ؟ چقدر باور این را داریم که بخشیدن هنر است ؟ اصلا به طور کلی بخشش چقدر برای ما سخت یا راحت است ؟ بخشش ، نفرت ، گذشت ، دشمنی ، دوستی ، همه این ها باید باشد تا زندگی ما انسان ها شکل بگیرد . این تضادها به ما درس زندگی می دهند اما ما کدام را انتخاب می کنیم ؟

بخشیدن یعنی هنر درست زندگی کردن

بخشش می تواند کمک مالی به نیازمندی باشد یا کمک عاطفی به یک دوست یا هر چیزی دیگری ، مهم این است که ببخشیم . بزرگترین درس زندگی که بخشش به انسان ها می دهد این است که می بخشیم چون دوست داریم با آرامش زندگی کنیم . اگر از کسی دلخور هستیم و او را نمی بخشیم ، چقدر می خواهیم بار سنگین کینه و دشمنی را با خود حمل کنیم ؟ بهتر نیست این بار سنگین را زمین بگذاریم ؟

در دنیای همه ما انسان هایی هستند که نیازمند کمک هستند و ما می توانیم به آن ها کمک کنیم . کمک کنیم ، ببخشیم و سبک بال پرواز کنیم و این بزرگترین هدیه ای است که می توانیم به خودمان بدهیم . یادمان باشد اگر کسی از ما کمک خواست خوشحال شویم چون خدا آدرس ما را به او داده است و ما را شایسته و سزاوار کمک به بنده خود دانسته است .

در این پادکست چه می شنویم ؟

این پادکست با صدای شیرین بهروزی داستان کوتاهی از دو دوست را خواهیم شنید که راز بزرگ بخشیدن را به ما یاد می دهند . گذشت می کنند ، می بخشند و همچنان دوست می مانند . این پادکست را با هم می شنویم تا راز بزرگ بخشش را متوجه شویم .

مطلب پیشنهادی :

امروز ببخشیم و محبت کنیم ، فردا دیر است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code