تاثیرگذار باشیم و دست از گله و شکایت برداریم

تاثیرگذار باشیم

همه ما در زندگی کم یا زیاد گله و شکایت می کنیم اما اگر در همان لحظه تصمیم بگیریم که به جای گله و شکایت تاثیرگذار باشیم چه اتفاقی می افتد؟ در این مطلب این موضوع را بررسی می کنیم تا هر لحظه زندگیمان جذاب تر و شادتر شود.

سکوت، شروع تاثیرگذاری است

هر کدام از ما فقط یک نفر هستیم ولی اگر همه ما اینگونه بیندیشیم که یک دست صدا ندارد باز هم مجبور می شویم به گله و شکایت روی بیاوریم. حتی اگر تصمیم به انجام کاری نداریم و باور داریم که با یک گل بهار نمی شود، حداقل سکوت کنیم. در ذهن و هم در کلاممان سکوت کنیم و نظاره گر گلستانی باشیم که دیگران ساختند و شاید این سکوت و تماشای زیبایی ها بهترین آموزش برای ما باشد.

چگونه می توانیم یک هنرمند تاثیرگذار باشیم؟

حال که یاد گرفتیم که می توانیم تاثیرگذار باشیم باید این عادت را همیشگی کنیم و هنرمندانه و مثل یک حرفه ای رفتار کنیم. اما چگونه؟

شروع تاثیرگذاری این است که دست از گله و شکایت برداریم ( که قدم اول را برداشتیم ). انسان هایی که گله و شکایت می کنند فقط به منافع شخصی خود فکر می کنند و کمتر به دیگران اهمیت می دهند و ذهن این افراد انقدر درگیر افکار منفی است که این اجازه را به آن ها نمی دهد که لحظه ای به دیگران هم توجه کنند.  

وقتی که دست از گله و شکایت برداشتیم حالا باید با ذهنی باز فقط انجام دهیم ( هم برای خودمان و هم برای دیگران ). اگر فردا برنامه کاری شلوغی داریم، یک ساعت زودتر از خواب بیدار شویم. از کارهای کوچک شروع کنیم و به همان کارهای کوچک متعهد باشیم و ادامه دهیم برای مثال فقط با تفکیک زباله می توانیم نقش بزرگی را در کاهش آلودگی محیط زیست ایفا کنیم.

اگر اقتصاد نابسمان است دست روی دست نگذاریم و یادمان باشد ما مرحله اول یعنی گله و شکایت را پشت سر گذاشته ایم و حال به مرحله دوم یعنی انجام دادن رسیده ایم. می توانیم با تکمیل رزومه خود و کسب مهارت، شغل و کسب و کارمان را ارتقا دهیم یا به دنبال کسب و کار دیگری در کنار کسب و کار فعلی خود باشیم.

در حد توانمان به دیگران کمک کنیم. نباید حتما یک جراح حاذق باشیم که بتوانیم جان کسی را نجات دهیم و بدون شک در کار خودمان ( هر چه که باشد ) می توانیم تاثیرگذار باشیم.

هنرمندانه تاثیرگذار بودن اصلا پیچیده نیست و فقط باید اصول و قوانین آن را رعایت کنیم، پس یکبار دیگر به طور خلاصه مرور می کنیم. انسان های تاثیرگذار ۱- گله و شکایت نمی کنند ۲- افکار منفی خود را اصلاح می کنند ۳- تلاش می کنند در حد توانشان کمک رسان باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code