از خدا کمک بخواهیم و از نقطه صفر شروع کنیم

از خدا کمک بخواهیم

همه ما انسان ها هر روز در زندگی با مشکلاتی زیادی دست و پنجه نرم می کنیم و بهترین کاری که می توانیم انجام دهیم این است که از خدا کمک بخواهیم ، اما برای حل مشکلات زندگی تنها کمک خواستن از خدا کافی است؟ طبیعتا نه اما برای شروع حل یک مشکل اولین و بهترین کار کمک خواستن از پروردگار دانا و توانایی است که ایمان به او راه حل تمام مشکلات است. در حقیقت کمک خواستن از خداوند یعنی شروع از نقطه صفر ، نقطه آغازینی که همه ما انسان ها باید از این نقطه شروع کنیم تا پیروز این میدان باشیم.

از خدا کمک بخواهیم ، این آغاز راه است

در زبان عامیانه شاید بدون اینکه بسیاری از ما انسان ها عمیقا به مفهوم این جمله پی ببریم در شروع هر کاری می گوییم ” خدایا به امید تو” یعنی باور داریم فقط همراهی پروردگار است که می تواند برای هر مشکلی راه حلی جلو پای ما قرار دهد و تنها اوست که در هر شرایطی کنار ما است و هیچ وقت بنده هایش را تنها نمی گذارد و چه چیزی زیباتر از این که دلمان قرص است به دانای هستی بخشی  و توانایی که غیر ممکن برای او هیچ مفهومی ندارد.

در این پادکست چه می شنویم

در این پادکست با صدای شیرین بهروزی داستان دو مرد جوانی را خواهیم شنید که نزد استادی می روند و از او می پرسند که فاصله بین دچار یک مشکل شدن تا راه حل یافتن برای حل آن مشکل چقدر است ؟  استاد اینگونه پاسخ می دهد : فاصله بین مشکلات هر فرد تا راه حل آن مشکل ، فاصله بین زانوی او تا زمین است .

 هر دو جوان بعد از شنیدن این پاسخ رفتند و برای خودشان تجزیه و تحلیل کردند که منظور استاد از گفتن چنین پاسخی چه بوده است ، استاد چه چیزی را می خواست به آن دو جوان بگوید؟ با هم این پادکست را می شنویم تا متوجه شویم که منظور استاد از جوابی که به پرسش آن دو جوان داد چه بوده است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code