گذشته را بپذیریم و آن را در زمان حال بهبود دهیم

گذشته را بپذیریم و آن را در زمان حال بهبود بخشیم

ما انسان ها در تسخیر گذشته خود نیستیم . ما باید گذشته را بپذیریم و ببخشیم و در زمان حال آن را بهبود دهیم . نیاز نیست اتفاقات تلخ گذشته را در زندگی حال بارها و بارها مرور کنیم تا بتوانیم انسان تاثیرگذاری باشیم ، فقط باید از گذشته بیاموزیم .

گذشته را بپذیریم و از گذشته خود فرار نکنیم

مدیریت گذشته ، امروز و آینده رمز شادی در زندگی است . تلخی های گذشته را رها کنیم  اما بیاموزیم از هر تلخ و شیرینی که پشت سر گذاشته ایم و مواظب باشیم اتفاقات تلخ گذشته روی زندگی امروزمان تاثیر نگذارند . برای مثال اگر شکست عاطفی در گذشته داشته ایم نباید در دنیا را به روی خود ببندیم و قطع رابطه کنیم با هزاران نفری که می توانیم در کنارشان شاد باشیم . دل شکستگی ما در گذشته دلیل نمی شود که نتوانیم دیگر کسی را دوست داشته باشیم . بالا و پایین های زندگی بسیار است مهم این است چگونه مدیریت کنیم تا بتوانیم هنرمندانه و زیبا زندگی کنیم.

می توانیم فرار کنیم یا تلاش کنیم که فراموش کنیم و حتما ساده ترین راه همین است اما طبیعتا بهترین راه نیست . آیا اگر در زندگی خود و دیگران تاثیرگذار نباشیم می توانید شاد باشیم و شادی افزایی کنیم ؟

بعضی از تلخی های گذشته از ماست ، مدیریت کنیم

همه گذشته ما هم اتفاق نبوده است و حتما خیلی از آن ها تحت کنترل ما بوده است و در حقیقت ما بودیم که اشتباه کردیم و تلخی ساختیم . از اتفاقات تلخ گذشته که تحت کنترل ما نبوده است می آموزیم و تلخی های گذشته که ناشی از اشتباهات ما بوده است را امروز تکرار نخواهیم کرد و این یعنی پذیرش و مدیریت گذشته خود و بهره بردن به بهترین شکل در زمان حال .

چگونه اشتباهات گذشته را تکرار نکنیم ؟

امروز از گذشته خود آموخته ایم و دیگر نمی خواهیم اشتباهات گذشته خود را تکرار کنیم ، دفعه بعد از خودمان بپرسیم چه کار اشتباهی انجام داده ایم ؟ اکنون چگونه می توانیم این کار را متفاوت و بهتر انجام دهیم ؟ این سوالات بهترین یاداوری است که از تکرار اشتباهات گذشته جلوگیری کنیم .

به طور خلاصه رمز خوشبختی در این است : از گذشته یاد بگیریم ، در امروز بکار ببریم و برای آینده ای روشن تلاش کنیم .

2 دیدگاه برای “گذشته را بپذیریم و آن را در زمان حال بهبود دهیم

 1. Mohsen گفته:

  درود بر شما
  گذشته هر چه بود گذشته چه خوب و چه بد هر طور بود تمام شده و از روی دیگر اشتباه جزیی از زندگیست همه اشتباه می‌کنند اشتباه پیش می اید مربوط به گذشته و حال و آینده نیست هر کس ممکن است خطا داشته باشد بهتر بگوییم انسان ممکن الخطاست حتی ممکن است اشتباه تکراری هم انجام دهد حتی برای خودمان هم شاید پیش آمده یا بیاید این مسئله واقعا اجتناب ناپذیر است ولی قانونی داریم به نام قانون جذب حتما بیشتر از بنده از آن مطلع هستید ما میتونیم گذشته را پلی کنیم برای جذب اتفاقات آینده اینطور که بدانیم از کائنات چه چیزی را طلب می‌کنیم اگر همچنان دنبال اشتباهات قبلی باشیم خوب جذبش می‌کنیم دنبال جذب هر چیزی باشیم طبیعت آن را در اختیار ما قرار خواهد داد این دیگر بستگی به عبرت یا درسی است که در گذشته گرفتیم « آنی که در پی آنی »
  بسیار سپاسگزارم از شما مطالبتان بی نقص و اموزنده است لذت میبرم و هر روز مطالبتان را در چندین نوبت میخوانم و همچنین سپاس از شادی افزایی های گرامی تندرست و شادکام باشید

  • شادی افزا گفته:

   درود بر شما
   خوشحالم که این باور زیبا را به کائنات دارید و به نظر من انسان هایی که کائنات را باور دارند زیبایی هایی را در زندگی تجربه خواهند کرد که انسان های عادی از آن بهره ای نخواهند برد
   شاد و پیروز باشید
   سپاس فراوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code