آماده پذیرش تغییر بزرگی در زندگی خود هستیم ؟

پذیرش تغییر بزرگی

ابتدا باید بررسی کنیم که نیاز به تغییر داریم یا نه و آماده پذیرش تغییر در زندگی خود هستیم ؟ از خودمان سوال کنیم که کدام تغییر را دوست داریم و اگر تغییر کنیم چه حسی به سراغمان خواهد آمد ؟ احتمال دارد با این سوالات یکسری افکار منفی به ما حمله ور شوند ، خوب به این افکار گوش کنیم . آیا می توانیم این افکار منفی را از خود دور کنیم ؟

چگونه افکار منفی را دور کنیم و پذیرش تغییر را بدست بیاوریم

قبل از هر چیز باید دقیق بررسی کنیم که آیا تصمیم ما عجولانه است؟ اگر جوابمان بله است باید به این افکار منفی حق دهیم و با اینکه منفی و مزاحم هستند اما در این مرحله از زندگی ما نقش مثبتی دارند .

فرض را بر آن می گذاریم که تغییر ما درست و بجا است

۱- برنامه کوتاه مدتی برای تغییر بزرگ خود (مثلا یادگیری کامل زبان انگلیسی ) می نویسیم (مهم ترین هدف از این برنامه ریزی این است که بتوانیم پذیرش تغییر را پیدا کنیم و آرام آرام به هدفمان نزدیک شویم)

برای مثال قصد داریم که ۶۰۰ کلمه پرکاربرد انگلیسی را در مدت ۳۰ روز یاد بگیریم

۲- تغییرات روزانه را برای برنامه کوتاه مدت خود مشخص کنیم مثلا برای برنامه ریزی بالا روزی ۲۰ کلمه یاد می گیریم

۳ – مشکلات احتمالی که می تواند در مسیر برای ما رخ دهد را یادداشت کنیم و سعی کنیم برای آن ها راه حلی پیدا کنیم

۴- از شخصی که می توانیم با او ارتباط راحت تری برقرار کنیم مثلا همسرمان بخواهیم که در پایان این ۳۰ روز از ما آزمونی بگیرد

۵ – پیشرفت روزانه خود را اندازه گیری کنیم و در یک دفتر یادداشت کنیم

مجددا تکرار می کنم مهمترین هدف از تمرین بالا این است که آرام آرام به هدفمان نزدیک شویم و بتوانیم بررسی کنیم که آیا آمادگی پذیرش تغییری بزرگ در زندگی خود را داریم یا نه .

یک تغییر خوب می تواند مسیر زندگی ما را عوض کند و ما را در جاده شادمانی قرار دهد اما یک تغییر بد می تواند هزاران هدیه ناخوشایند برایمان به ارمغان آورد . ترس را کنار بگذاریم اما بی گدار هم به آب نزنیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code