برای موفق شدن باید شاد باشید

برای موفق شدن باید شاد باشید

یادتان باشد برای موفق شدن باید شاد باشید نه برای شاد شدن تلاش کنید که موفق بشوید . اگر این باور را دارید که هر روز برای موفقیتت با تمام انرژی و به هر قیمتی فقط تلاش کنید تا یک روزی موفق شوید و شادی را بدست بیاورید تا حالا فکر کرده اید در این مسیر چه کسانی و چه چیزهایی را از دست می دهید ؟ با من همراه باشید تا بیشتر روی این موضوع صحبت کنیم .

باور غلط از موفق شدن

” دو سال بخور نون و تره یه عمر بخور نون و کره ” ، آخه یعنی چی ؟ چند سال بخور نون و تره ؟ اگه در این راه سلامتی خودتان را از دست دادید و به نون و کره نرسیدید چی؟  تمام  شادی زندگی را که هر لحظه دارید و می توانید از آن استفاده کنید را بی خیال می شوید که چه چیزی بدست بیاورید ؟

 شما دارید با عزیزانتان زندگی می کنید و با آنها وقت می گذارید و در کنارشان لذت می برید ، این یعنی اوج موفقیت ، چی را قرار فدای این شادی لذت بخشی که همین الان دارید بکنید ؟ چه تضمینی وجود دارد که خدای نکرده فردا هم بتوانید همین قدر شاد باشید . دو سال بخور نون تره؟ بگو یه روز . بی خیال این باور غلط بشوید .

موفق شدن یعنی از مسیر زندگی لذت ببرید

موفق شدن یعنی از مسیر زندگی لذت ببرید

از مسیری که دارید در آن تلاش می کنید لذت ببرید. کاری را انجام دهید که برایتان لذت بخش است و از آن کار موفق می شوید . اصلا چطور می شود یک کاری را که دوست ندارید در آن کار موفق شوید؟  موفقیت  یعنی لذت بردن از تک تک لحظه های زندگی ، موفقیت یعنی شاد بودن در تمام طول زندگی یا حداقل تلاش کنید در لحظه حال زندگیتان شاد و خوشحال باشید.

تلاش کنید به این نوع شادی برسید و این یعنی همان چیزی که دنبالش بودید یعنی موفقیت ناب و خالص.

وقتی وقتی را بی خیال شوید !!

الان بی خیال همه شادی و آرامش و زیبایی های لحظه های حال می شوید که وقتی در کنکور قبول شدید بعد استراحت و تفریح می کنید ، وقتی انقدر تومان پول رسیدید بعد وقت دارید که تفریح کنید و شاد باشید و این باور را دارید که چون پول ندارید (به اندازه ای که می خواهید پول ندارید ) نمی توانید شاد باشید . این وقتی ها تا کی ادامه دارد ؟ چه تضمینی دارید که اینطوری موفق بشوید ؟

فکر نمی کنید این نوع رفتار و باور نتیجه یک جوی است که بوجود آمده است ؟ یک انرژی قوی که الان دارید اما بعد از یک ماه انقدر فشار و سختی به شما وارد می شود که به راحتی بی خیال همه چیز می شوید و رهایش می کنید ؟

 اگر بعد یک ماه یا بعد از نه ماه همه چی را رها کردید چی بدست آورده اید ؟ طبیعتا هیچی ، اما چی را از دست داده اید ؟ دقیقا ، سلامتی روح و جسمتان را ، لحظاتی که می توانستید حتی بدون هیچ دلیلی شاد و خوشحال باشید اما نبودید . ما رباط نیستیم که رباط گونه رفتار کنیم و با این دنده اگر می خواهید بروید موفق شدن محال است و حتما شادی و خوشحالی و آرامش و آسایشی هم که منتظرش هستید را بدست نخواهید آورد .

سخن پایانی

سخن پایانی راه موفق شدن

پس یادتان باشد با تمام توانتان تلاش کنید ، با برنامه ریزی منظم و با اهداف و استراتژی مشخص ، اما اگر هر جای کار احساس کردید به شما خوش نمی گذرد آن لحظه را شک کنید که یک جای کار راه اشتباه می روید و مسیرت را دوباره بررسی کنید و اگر لازم بود آنرا عوض کنید . شاد و پیروز موفق باشید .

مطلب پیشنهادی :

از لحظه لحظه زندگی لذت ببرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code