همه با هم برنده ایم ، همدیگر را تخریب نکنیم

همه با هم برنده ایم

جا برای همه ما انسان ها در این دنیا هست . کسی جای دیگری را تنگ نکرده است و همه با هم برنده ایم اگر همدیگر را تخریب نکنیم و اگر رقابتی است بهتر است سالم و سازنده باشد.

همه با هم برنده ایم اگر معنای رقابت سالم را بفهمیم

رقابت سالم یعنی تلاش برای پیشی گرفتن از یکدیگر و این یعنی سازندگی و کجای آن مفهوم تخریب کردن همدیگر را می دهد . واقعا نیاز است برای موفقیت از روی رقیب خود با غلتک رد شویم تا ما برنده باشیم ؟ نمی شود دست همدگیر را بگیریم و با هم برنده شویم ؟

اگر تلاش می کنیم که از یکدیگر سبقت بگیریم مفهومش آن است که می خواهیم بسازیم و تلاش می کنیم تا سرزمینی آباد داشته باشیم و اگر همه تلاش کنیم که از هم سبقت بگیریم یعنی همه داریم برای سازندگی و آبادانی سرزمینمان تلاش می کنیم .

همه ما یک جوهره درونی داریم که مخصوص خود ماست و ما را منحصر به فرد و یگانه می کند و با وجود این جوهر درون کارهایی می توانیم انجام دهیم که از عهده هیچ شخص دیگری بر نمی آید پس نمی توانیم جای هیچ کسی را تنگ کنیم و هیچ شخص دیگری نمی تواند جای ما باشد .

در این پادکست چه می شنویم ؟

در این پادکست با صدای شیرین بهروزی داستان کوتاهی از استاد دانشگاهی را خواهیم شنید که به هر یک از دانشجویان خود یک بادکنک باد شده با یک سوزن می دهد و یک دقیقه به آن ها فرصت می دهد که بادکنک یکدیگر را بترکانند و بعد از پایان زمان مشخص هر کسی که بادکنک سالمی داشته باشد برنده است .

این درس درست زندگی کردن و برنده شدن است و حال می توانیم انتخاب کنیم که بادکنک رقیبان خود را بترکانید و فقط خودمان بادکنک سالم داشته باشیم و یا همه با هم بادکنک های سالمی تحویل دهیم و همه با هم برنده شویم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code