آیا انسان خوشبختی هستید ؟ رمز آن در چیست؟

آیا انسان خوشبختی هستی ؟

خوشبختی و خوشبخت بودن خیلی هم کار سخت و پیچیده ای نیست فقط باید قوانین و اصول آنرا بدانیم و رعایت کنیم ، رمز خوشبخت شده در این است : تجربه از دیروز ، استفاده از امروز و امید به فردا .

داستان خوشبختی در این پادکست چیست ؟

در این پادکست با صدای شیرین بهروزی داستان آشپز کاخی را خواهید شنید که خوشبختی خود را نمی بیند و به راحتی آنرا از دست می دهد . پادشاه در ابتدای داستان برایش سوال است که چطور یک آشپز ساده کاخ می تواند انقدر شاد و خوشبخت باشد و در این پادکست پادشاه رمز شادی و خوشبخت بودن را می فهمد .

آیا قوانین خوشبخت شدن را رعایت می کنیم .

خیلی از ما انسان به جای این که سه قانون اصلی که در اول این مطلب را گفتم رعایت کنیم خلاف آن عمل می کنیم یعنی  حسرت دیروز ، اتلاف امروز و ترس از فردا و این عین بدبختی است . اتفاقی که در داستان امروز می افتد قصه آشپز ساده کاخ است که قدر داشته های امروزش را نمی داند و نمی تواند از آنها استفاده کند و بخاطر ترس از آینده ای که شاید بتواند آنرا بهتر کند زیبایی های امروز خود را از دست می دهد .

قدر داشته های امروزمان را بدانیم

گذشته ها گذشته اند و فقط بکارگیری تجربه های با ارزش گذشته می تواند رمز شادی در امروز باشد ، سعی کنید تا حد امکان از امروز خود نهایت استفاده را ببریم تا حسرت آنرا در آینده نخوریم . برنامه ریزی برای آینده بسیار مهم و ضروری است و نظم و برنامه ریزی درست برای آینده یعنی امید به آینده و این حال امروزمان را خوب می کند و باعث می شود پر قدرت و پرانرژی پیش برویم و از لحظه های امروزمان لذت ببریم اما نگرانی برای آینده چیز دیگری است که هیچ ارتباطی با امید و برنامه ریزی برای آینده ندارد .

بیاییم زندگی کردن را یاد بگیریم و درست زندگی کنیم .

مطلب پیشنهادی :

کلیدهای طلایی خوشبختی و شادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code