دل نوشته اول ، آغاز نوشتن و داشتن حال خوب

آغاز نوشتن و داشتن حال خوب

امروز قالب سایت شادی افزا راه اندازی شد ، البته هنوز چیدمان و ایده پردازی ها  و خیلی موارد دیگر باقی مانده است اما قرار شد در مرحله اول فقط ایده بدهیم . هر چیز و هر کاری که به ذهنمان می رسد که حالمان را خوب می کند ( هر چقدر بزرگ و هر چقدر کوچک)

من همه این ها را می نویسم و شدیدا اعتقاد دارم که هیچی مثل نوشتن حال آدم را خوب نمی کند و از دید من و از دید تمام اساتید که من افتخار شاگردیشان را داشتم و در سمینارها یا وبینارهای آنها شرکت کردم ، نوشتن اینطور تعریف می شود که هر چی در ذهن تو می گذرد ، وقتی شروع به نوشتن می کنی انتقال داده می شود روی کاغذ و این یعنی رهاسازی ذهن و چقدر زیباست که فکر آدم از افکار خالی بشود و خیالش هم راحت باشد که فکرش را یک جایی روی کاغذ یا در ورود کامپیوتر، وبلاگ ، سایت، یا هر محیط دیگری ثبت کرده  که هر موقع احساس کند نیاز دارد دوباره می تواند به نوشته ها مراجعه کند .

حالا با این تفاسیر به نظر شما چه چیزی می تواند بهتر از نوشتن حال آدم و خوب کند . دلیل راه اندازی منو دل نوشته شادی در سایت شادی افزا هم به عنوان اولین منو سایت هم همین است (البته شاید تغییراتی هم در آینده داده شود)

اما نوشتن یعنی آرامش ، نوشتن یعنی حال خوب ، نوشتن یعنی شادی .

شاید خیلی ازمطالبی که در بخش دل نوشته های سایت نوشته شود کوتاه باشد ، اما اصلا مهم نیست و مهم این است که چی الان در ذهن دارد حرکت می کند که در سریع ترین زمان انتقال داده بشود بر روی کاغذ.

سعی کنید در نوشتن بدون فکر کردن بنویسید و نگران فعل و فاعل جمله ها نباشید ، مهم این است که افکار را سریع بنویسید ، هر چی در ذهن می گذرد و نیاز دارد تخلیه شود و به شکل متن دربیاورید ، بعد که کامل نوشتید می توانید برگردید و بارها و بارها آن را ویرایش کنید .

مزایای نوشتن در سایت 

مزایای نوشتن در سایت 

یکی از مزایای وب سایت هم نسبت به شبکه های اجتماعی که من بارها در این مورد گفتم، امکان ویرایش هر لحظه در سایت است که این ویرایش در شبکه های اجتماعی به این راحتی نیست و با الگوریتم های شبکه های اجتماعی خیلی سازگاری ندارد و برعکس این موضوع که گوگل که همیشه نویسندگان را در سایت ها تشویق می کند که مطالب خود را بارها و بارها ویرایش کنید .

پس بدون نگرانی بنویسید و حال خوبتان را از نوشتن بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code