خدمتگزار باشیم تا همیشه شاد باشیم

خدمتگزار باشیم تا همیشه شاد باشیم

می توانیم تمام زندگی را حل مسئله خودمان و دیگران بدانیم و در این راستا مهم این است که خدمتگزار باشیم. خیلی ساده است و در اصل یک انتخاب است که حالمان در چه شرایطی خوب است، اگر به دیگران خدمت کنیم، دستشان را بگیریم، تا جایی که می توانیم حمایت کنیم شادتر هستیم یا اینکه طلبکار زمین و زمان باشیم؟

طلبکار باشیم یا خدمتگزار ؟

اواخر اسفند بود که من و همسرم تصمیم گرفتیم طلق شفاف روی میز نهارخوری را تعویض کنیم. با جستجو در اینترنت و گشتن خیابان های اطراف خانه بالاخره فروشگاه مناسبی را پیدا کردیم که کالای مورد نظر ما را داشت. اندازه طلق شفاف رومیزی که نیاز داشتیم را به فروشنده دادیم و فروشنده برای ما برش زد و تحویلمان داد. بعد از اینکه به خانه آمدیم و طلق را روی میز پهن کردیم متوجه شدیم که کاملا کج برش خورده و اندازه هم درست نیست. به فروشگاه تماس گرفتیم و قرار شد طلق را ببریم فروشگاه تا ببینیم چکار می شود کرد. برخورد فروشنده با ما چگونه بود؟ برخورد ما با فروشنده چگونه بود؟ به نظر شما رفتار طلبکارانه ما یا فروشنده می توانست این مسئله را حل کند؟ ما تصمیم گرفتیم که با رفتار مناسب، خدمتگزار حال خوب فروشنده باشیم و فروشنده هم با ما کاملا همکاری کرد و در نتیجه فروشنده با خوشرویی طلق را تعویض کرد.

در حقیقت من و همسرم و فروشنده به این موضوع به عنوان یک مسئله حل شدنی نگاه کردیم نه یک مشکل، و در نتیجه همگی با حال خوب به خواسته خود رسیدیم.

مواظب باشیم اشتباه نکنیم

اشتباه نکنیم، با رفتار طلبکارانه نمی توانیم حق خود را بگیریم و فقط قدرت فکر کردن و تصمیم گیری را از خودمان و طرف مقابل می گیریم و متاسفانه اکثرا در این شرایط درگیری های زیادی هم شکل می گیرد.

انسان هایی که به دیگران خدمت می کنند اصولا آدم های خجالتی و بی دست و پایی نیستند و این نوع رفتار برای اینکه درست و صحیح انجام شود باید با دانش و آگاهی زیادی همراه باشد تا طرف مقابل احساس نکند که ما به او ترحم می کنیم یا برای ما کاملا بی اهمیت است. انسان های خدمتگزار بیان قدرتمندی دارند و می توانند هر کسی را سر جای خودش بنشانند اما با احترام خدمت می کنند.

این حال خوب و این شادی بی پایان انتخاب من و شماست. ما هستیم که انتخاب می کنیم موضوعات ریز و درشت را مسائل حل شدنی بدانیم و با آرامش تلاش کنیم به بهترین شکل آن ها را حل کنیم یا زندگی را سراسر مشکل می دانیم، سخت و حل نشدنی.

2 دیدگاه برای “خدمتگزار باشیم تا همیشه شاد باشیم

  1. Mohsen گفته:

    درود بر شما
    در این دنیا هر کس شغلی دارد که با استفاده از آن در واقع به هم نوع خود خدمت میکند و این چرخه همچنان در حال گردش است و از طرفی از هر دست بدهی با همان دست میگیری پس در هر شغلی که هستیم با گشاده رویی کار همنوعمان را تا به درستی انجام دهیم تا از همان دست هم بگیریم در ضمن یادمان نرود سعدی علیه رحمه فرمود «عبادت به جز خدمت خلق نیست » . سرور ارجمند، نگارنده محترم شک ندارم که به دلیل داشتن رفتار سنجیده و نیکویی که دارید تمام کارهایتان به همان خوبی که فکر میکنید حل و فصل خواهد شد این را می‌توان از صداقت متنهایتان فهمید بسیار سپاسگزارم از شما و گروه محترم شادی افزا تندرست و شاد باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code