چرا جمله ها و افکار منفی قدرتمند هستند ؟

جمله ها و افکار منفی

همه ما به شکل های مختلف با داستان کائنات ، انرژی های مثبت ، جمله های انگیزشی و این موارد آشنایی داریم و باور افراد هم در این موضوعات با یکدیگر متفاوت است . من نمی خواهم روی هیچ کدام از این موارد تمرکز کنم و فقط یاداوری یک قانون ساده را اینجا بیان می کنم ، با افکار منفی نجنگیم .

چرا افکار مثبت به جای افکار منفی ؟

نمی خواهم بدبخت باشم ، نمی خواهم عصبانی شود ، نمی خواهم بیمار باشم ، نمی خواهم تنها باشم و هزاران نمی خواهم دیگر با جملات می خواهم بدبخت باشم ، می خواهم عصبانی باشم ، می خواهم بیمار باشم ، می خواهم تنها باشم هیچ فرقی نمی کند . ذهن ما به راحتی گول افکار منفی را می خورد و تفاوت افکار منفی و مثبت را نمی فهمد ، واقعا چرا ؟

بررسی معنای حرف ن و حرف م

اگر موافق باشید معنای حرف ن و حرف م را بررسی کنیم . (اگر یادتان باشد در مطالب قبل توضیح دادم که حروف معنا دارند و معنای چند حروف و نقش آن ها را در کلمات بررسی کردیم)

حرف ن : حتما حدس می زنید که حرف ن یک حرف بی عرضه ای است که بار کاملا منفی دارد مانند نه یا نفی یا نادان یا نمی خواهم اما اگر عمیق تر به آن نگاه کنیم ، متوجه می شویم که دقیقا برعکس است ، حرف ن نقطه اوج و نهایی هر ماجراست و کلماتی که با ن ساخته می شوند در معرض شهرت و توجه بیشتری قرار دارند و دقیقا برای همین است که همچنان افکار منفی می توانند مانند افکار مثبت پرقدرت باشند و به راحتی ذهن فریب قدرت افکار منفی را می خورد .

برای مثال کلمات نابغه ، ناب و نبرد با انرژی های مثبت را داریم که نمونه های کلمات پرقدرت هستند ولی در کنار آنها کلمه نه – نادان – ناچار – نمی خواهم – نمی توانم را هم داریم که به همان اندازه قدرتمند هستند.

حرف م : به معنی منبع و سرچشمه است

مادر : سرچشمه خوبی ها – محرک : سرچشمه حرکت – معدن : منبع و سرچشمه مواد قیمتی – می خواهم : سرچشمه خواستن – می توانم : سرچشمه توانستن

مواظب باشیم ، ذهن  گول می خورد

راه حل این مسئله بسیار ساده است ، با جمله ها و افکار منفی نجنگیم ، رها کنیم و آرام باشیم . نفس عمیق بکشیم ، خشم خود را کنترل کنیم و خود را به آرامش دعوت کنیم و حال جایگزین کنیم :  من خوب و سلامت هستم ، من می توانم ، من می خواهم و … .

ما حرف ها و کلمات را می شنویم ، می نویسیم ، می خوانیم ، فکر می کنیم ، پس سعی کنیم بیشتر به آن ها اهمیت دهیم .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code