روزهای شاد – ۱۱ تا ۱۵ مهر ۱۳۹۹

روزهای شاد – ۱۱ تا ۱۵ مهر ۱۳۹۹

هر روز زندگی جشن گرفتنی است و روزهای شاد فقط بهانه ای است برای بیشتر شاد شدن و قدر روزهای و لحظه های زندگی را بیشتر دانستن .

۱۱ مهر – روزهای شاد

روز جهانی لبخند مبارک

روز جهانی لبخند امروز است.
یعنی در حقیقت روز جهانی لبخند هر روز است.
مگر لبخند هم روز دارد ؟ هر روز که بخندی آن روز، روز جهانی لبخند است.
پس با اجازه همگی هدیه شادی افزا به همه شما عزیزان : از امروز هر روز، روز جهانی لبخند است و هیچ روز خاصی برای خندیدن وجود ندارد.

امروزتان لبخند ، هرروزتان لبخند ، لبخند مبارک

 

۱۲ مهر

روز قدردانی از ویروس مبارک

قدردان ویروس ها باشیم.
همه شما می دانید که ویروس ها برای همه موجودات و انسان ها هم مضر هستند و هم مفید ، اما من امروز از دید علمی نمی خواهم از ویروس ها قدردانی کنم ، بلکه می خواهم از جنبه انسانی و اخلاقی از ویروس ها قدردانی کنم .
درست حدس زدید بدون مقدمه می رویم سر ویروسی که در حال حاضر همه دنیا را درگیر خود کرده است .
من هم به جرات می توانم بگویم جز آن دسته از افرادی هستم که از این ویروس گله و شکایت می کنم و با اینکه می دانم حتما حکمتی در کار است اما حکمت آنرا نمی فهمم .
واقعا قدردانی این ویروسی که امروز همه دنیا را فلج کرده است یعنی چی؟

حتما این ویروس ایمان ما را قوی تر خواهد کرد ، حتما این ویروس باعث می شود قدرشناس لحظه های خوب زندگی و نعمت های ارزشمند خداوند باشیم و هزار دلیل دیگر که به راحتی می توانیم در خلوت خود به مرور این موارد بپردازیم و هر لحظه به خود یاداور شویم که بعد از این ویروس دنیای خود و اطرافیانمان را قشنگ تر کنیم .
سپاس کرونا ، قدردانت هستیم بخاطر تمام آموزش هایت …

روز قدردانی از ویروس مبارک

 ۱۳ مهر

روز جهانی حیوانات مبارک

امروز روز بچه گربه های سر کوچه ماست .
بچه گربه هایی که بعضی از ماها متاسفانه چیز دیگری به آنها می گوییم اما مظلومیت را درچشمهایشان می شود دید .
نمی دانم چرا محل زندگی این حیوانات شده کوچه و خیابان و اگر ما در محل زندگی آنها خانه نساختیم پس چرا در جنگل های بکر جایی که حتما خانه و کاشانه ما آنجا نیست با شکار حیوانات خاص و رو به انقراض این چرخه حیات را دچار آسیب های بسیار جدی می کنیم ؟
کمی فکر کنیم ، حداقل امروز را فکر کنیم و امیدوارم بسیاری از ما به جمع دوستداران حیوانات اضافه شویم و به جای پیشته، به گربه های سر کوچه غذا دهیم و تفنگ های مان را به روی این زبان بسته ها نشانه نگیریم. 

روز جهانی حیوانات خجسته باد.

۱۵ مهر

روزهای شاد ، روز نودل مبارک

نودل یا ماکارونی کدام بهتر است ؟
بعضی ها خوب یادشون است یه زمانی فقط ماکارونی بود و بس . پاستا و نودل و از این چیزها جایی نبود .
ما با ماکارونی های مامان داشتیم کلی کیف می کردیم که یهو سر کله پاستا و نودل از دیار غرب و شرق سرازیر شد به سرزمینمان ایران . 
چشمتان روز بد نبیند ، دیگه کو غذای مامان پز و ماکارونی های خوشمزه ؟ البته شوخی کردم ، می دانم هنوز هم عطر ماکارونی در خانه های هر ایرانی هر انسانی را مست می کند و هنوز طعم ماکارونی های خانه های ایرانی مخصوصا با ته دیگ سیب زمینی قابل مقایسه با هیچ نودل و پاستایی نیست . 

به هر صورت امروز روز نودل است و من می نویسم نودل شما بخوانید ماکارونی

روزهای شاد – ۶ تا ۸ مهر ۱۳۹۹