قدرشناس ارزش های زندگی باشیم

قدرشناس ارزش های زندگی باشیم

همه ما در زندگی ارزش ها و اولویت های ارزشمندی داریم ، آیا قدرشناس این ارزش ها هستیم ؟ چقدر مواظب هستیم که تار و پود این ارزش ها پاره نشوند ؟ 

قدرشناس سبدهای زندگی خود باشیم

بیاییم یک مرور کلی کنیم به ارزش های زندگی و سعی کنیم کلیات را در نظر بگیریم مثلا ارزشمندترین ها می تواند خانواده ، جمع دوستانه همکاران شرکت ، جمع صمیمی دوستانمان باشند.

مادر و پدر و فرزندان تا وقتی کنار هم هستند شادند اما اگر خدایی نکرده کدورتی پیش بیاید که باعث شود که کانون گرم خانواده از هم بپاشد با اینکه هنوز پدر و مادر و فرزندان زنده و سلامت هستند اما به دلیلی که دیگر در کنار هم نیستند یا رابطه خوبی با هم ندارند دیگر نمی شود گفت که این خانواده ارزش قبل را دارد . این خانواده تا وقتی در کنار هم است به معنای واقعی ارزشمند است .

خانواده ، جمع دوستانه همکاران یک شرکت ، جمع صمیمی دوستان ، همه این ها نقش سبدهای زندگی هستند و اگر این سبدها پاره شوند و جمع خانواده ، همکاران و دوستان از هم بپاشد دیگر مثل قبل این ها ارزشمندترین های زندگیمان نیستند . قدرشناس و مواظب سبدهای زندگی خود باشیم .

در این پادکست چه می شنویم ؟

در این پادکست با صدای شیرین بهروزی داستان مرد بخشنده ای را خواهید شنید که با سبد بزرگ گردو وارد بازار دهکده می شود و مردم بازار را صدا می کند و می گوید که این سبد گردو مال شماست و هر کدام می توانید یک گردو بردارید . این را می گوید و سبد را زمین می گذارد و می رود.

مردم به صف می شوند و هر کدام به نوبت یک گردو بر می دارند و می روند اما در بین این مردم مردی که احساس زرنگی می کند و پسر بچه ای باهوشی طوری دیگر رفتار می کنند و مثل بقیه افراد یک دانه سهم گردو خود را برنمی دارند . پیشنهاد می کنم خودتان این پادکست را بشنوید تا متوجه شوید انتها این داستان چگونه تمام می شود و متوجه شوید که سبد گردو ارزشی بسیار بیشتر از تمام آن گردوها دارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code